Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Dołącz do ZTL "Poznań" AWF

Zespołu Tańca Ludowego "Poznań" działający przy Akademii Wychowania Fizycznego organizuje nabór w dniu 10 i 12 października.

Fot. ZTL "Poznań" AWF
Fot. ZTL "Poznań" AWF

Zespół Tańca Ludowego "Poznań" Akademii Wychowania Fizycznego został założony w 1982 roku. Obecnie liczy on 60 członków (studenci wszystkich poznańskich uczelni, młodzież pracująca i ucząca się), którzy pod okiem kierownika artystycznego i choreografa Dariusza Majchrowicza tańczą, śpiewają i bawią się na scenach Polski i świata. Celem działalności i misją grupy jest podtrzymywanie zanikającego folkloru, tradycji ludowych różnych regionów Polski oraz czerpania ogromnej przyjemności i satysfakcji z tych działań.

Poza artystycznymi popisami, tancerze tworzą zgraną ekipę przyjaciół, których łączy miłość do tańca i zainteresowanie folklorem zarówno polskim jak i zagranicznym. Wspólne wyjazdy na festiwale odbywające się na terenie zarówno  kraju jak i całego świata pomagają w nawiązywaniu długoletnich znajomości. Integralną częścią zespołu jest również kapela akompaniująca tancerzom na skrzypcach, kontrabasie, klarnecie, trąbce, akordeonie, cymbałach rzeszowskich i basach góralskich.

ZTL "Poznań" AWF od czternastu lat organizuje swój własny festiwal. Jako gospodarz Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje" co roku w sierpniu zaprasza do Wielkopolski zespoły ludowe z całego świata.

Jeśli chcecie dołączyć do zespołu, będzie ku temu okazja 10 i 12 października o godz. 20 w sali gimnastycznej Domu Studenckiego AWF, ul. Św. Rocha 9. W zespole: nauczysz się wszystkiego od podstaw, spędzisz czas wolny w sposób aktywny oraz alternatywny, poznasz ludzi, których łączy wspólna pasja, zwiedzisz Polskę oraz świat, w ramach zajęć zaliczysz wychowanie fizyczne na większości poznańskich uczelni.

Spotkanie ma charakter informacyjny i nie jest zobowiązujące.

oprac. mat.