Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Dokończyć remont Piaśnickiej

W kwietniu o maju ZDM wyremontował nawierzchnię na odcinku ulic Inflanckiej i Piaśnickiej. Do zrobienia pozostaje jeszcze 300 metrowy fragment ul. Piaśnickiej o co wnioskuje radny z Osiedla Chartowo Wojciech Chudy.

Fot. Razem dla Chartowa (facebook.com/chartowo)
Fot. Razem dla Chartowa (facebook.com/chartowo)

Prace drogowe Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął w połowie kwietnia. Prowadzone były na ul. Inflanckiej na odcinku od przystanku autobusowego na wysokości przedszkola nr 53 do ul. Piaśnickiej. Na ul. Piaśnickiej nowa nawierzchnia została położona do wysokości bloku nr 42. Droga na tych ulicach od dawna była w fatalnym stanie. Wymiana nawierzchni znacznie poprawiła komfort jazdy.

Niestety środków nie wystarczyło na remont odcinka biegnącego od bloku nr 42 do ul. Chartowo, tam jezdnia nadal jest w kiepskim stanie. Radny z Chartowa Wojciech Chudy złożył do Rady Osiedla projekt uchwały z wnioskiem do prezydenta Poznania o przeznaczenie w budżecie na 2019 rok kwoty 1 mln zł na dokończenie inwestycji.

Chudy wskazuje, że ul. Piaśnicka jest jednym z podstawowych ciągów komunikacyjnych Chartowa, zarówno dla samochodów osobowych jak i dla komunikacji publicznej (ul. Piaśnicką kursują linie autobusowe 81 i 92).

oprac. mat.