Biuletyn Miejski

Aktualności

Na Przełajowej chodnik po remoncie

Zarząd Dróg Miejskich z inicjatywy Rady Osiedla Stare Winogrady wyremontował  mocno zużyty fragment chodnika na ul. Przełajowej, w trakcie prac odnowiono także pas zieleni. Dzięki temu będzie lepsze dojście do przystanków tramwajowych i autobusowych oraz do szkoły. Chodnik zbudowano z używanej kostki z magazynów ZDM.

fot. ZDM
fot. ZDM

Z inicjatywy Rady Osiedla Stare Winogrady dokończono remont chodników na ul. Przełajowej. Przebudowa brakującego odcinka rozpoczęła się na początku czerwca, a w jej trakcie nowa nawierzchnia chodnika została ułożona na odcinku od Zespołu Szkół Łączności do miejsca w którym odnowiono drogę dla pieszych podczas prac na ul. Winogrady.

Co ciekawe: by obniżyć koszty, osiedlowi radni zadecydowali, by wykorzystać używany materiał znajdujący się w magazynach Zarządu Dróg Miejskich. Oprócz samego chodnika ułożono także krawężniki, wyregulowano dwie studnie, a także zrekultywowano trawnik. Koszt prac sfinansowanych ze środków Rady Osiedla Stare Winogrady wyniósł 50 tysięcy złotych.

- Jestem bardzo zadowolona z wyniku remontu, widać bardzo dużą różnicę pomiędzy tym co było, a co jest teraz - powiedziała podczas odbioru prac Halina Owsianna, przewodnicząca rady osiedla.

ZDM, oprac. (jg)

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.