Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia.

Koncert Laureata II Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych w ramach nagrody Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca dla najlepszego Polaka.
Piotrowi Pawlakowi będzie towarzyszyć {oh!} Orkiestra. Zespół pod przewodnictwem Martyny Pastuszki zyskał miano najlepszej orkiestry specjalizującej się w wykonawstwie historycznym w Polsce.

Koncert poprzedzi prezentacja fortepianu, zbudowanego w Paryżu w 1858 roku. Instrument został zakupiony oraz poddany renowacji w 2010 roku.
g. 18:15 - prezentacja fortepianu (Marek Bracha i Michał Bruliński)
g. 19:00 - koncert

Wykonawcy:

  • Piotr Pawlak - fortepian historyczny
  • {oh!} Orkiestra
  • Martyna Pastuszka - skrzypce, kierownictwo artystyczne

Program:

  • Wolfgang Amadeus Mozart - Divertimento D-dur, KV136
  • Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert fortepianowy A-dur nr 12 KV 414
  • Wolfgang Amadeus Mozart - Divertimento F-dur KV 138
  • Fryderyk Chopin - II koncert fortepianowy f-moll op. 21

Piotr Pawlak - jeden z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów młodego pokolenia. Zwycięzca wielu międzynarodowych konkursów, m. in. V Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Maj Lind w Helsinkach (2022) i XI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Darmstadt (2017), laureat Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie (2019) Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy (2022) i Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych w Warszawie (2023), a także dwukrotny uczestnik Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2015, 2021).

{oh!} Orkiestra została założona w 2012 roku. Zespół pod przewodnictwem Martyny Pastuszki zyskał miano najlepszej orkiestry specjalizującej się w wykonawstwie historycznym w Polsce i jednej z najciekawszych pod względem muzycznym orkiestr na scenie europejskiej. Orkiestra nieustannie na nowo odkrywa zapomniany barokowy repertuar operowy. Ma na swoim koncie prawykonania scenicznych wersji Didone abbandonata Domenica Sarriego, Arminio Johanna Adolfa Hassego i Alessandro nell'Indie Leonarda Vinci, a także koncertowych wersji Gismondo re di Polonia Leonarda Vinci i Il Venceslao Antonio Caldary. {oh!} Orkiestra wydała dziesięć albumów CD.

Martyna Pastuszka - skrzypaczka, koncertmistrz, muzyczny "entrepreneur". Na przestrzeni lat, występując w całej Europie jako solista, koncertmistrz, kameralista i lider orkiestry, stała się jednym z najbardziej nieszablonowych muzyków swojego pokolenia. Od 2022 współpracuje jako koncertmistrz z Ensemble Pygmalion Raphaëla Pichon i od 2023 Utopia Orchestra Teodora Currentzisa. Jako lider artystyczny i dyrygent Martyna Pastuszka była zapraszana do prowadzenia wielu zespołów, w tym Klaipeda Chamber Orchestra, Orkiestry Iuventus i Polskiej Opery Kameralnej. W 2023 Martyna Pastuszka otrzymała prestiżową nagrodę Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii osobowość roku. Do tej pory Martyna Pastuszka wzięła udział w imponującej liczbie ponad 60 nagrań płytowych. Jej ostatnie nagrania były nominowane do wielu prestiżowych nagród, w tym do Fryderyka, ICMA, Koryfeusza oraz Paszportu Polityki w kategorii "osobowość roku".

Bilety w cenach nominalnych* 40/30 i 60/50 zł (w zależności od miejsca - normalny/ulgowy).
_____
*bileterie mogą do ceny nominalnej doliczać prowizję.

Kup bezpośrednio:

Załącznik