logo: kolorowe litery PPNT

Pakiet pełen atrakcji w Laboratorium wyobraźni PPNT

2019-10-06 ( niedziela )
Poznański Park Naukowo-Technologiczny ul. Rubież 46, Poznań

Kategoria: Inne Dziecko

Pakiet pełny (3 atrakcje):

- Experymentarium: Projekt robot Roboty przemysłowe, usługowe, ratownicze. Roboty, które umożliwiają podbój kosmosu czy odkrywanie tajemnic oceanu. Takie, które ratują ludzkie życie lub tylko nasze codzienne życie usprawniają. Wszechobecne. Coraz doskonalsze. Stań się częścią bogatego świata robotyki! Zaprojektuj, wybuduj i zaprogramuj własnego robota z klocków Lego. Zajęcia konstruktorskie połączone z nauką programowania!

- Ekspozycja na Wystawie Zielonej: Barwy, światło i ruch Co to jest widzenie 3D? Jak wytwarza się zdjęcia anaglifowe? Co kryje się pod pojęciem "stroboskop"? Na czym polega proces tworzenia się tęczy w przyrodzie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie na interaktywnych stanowiskach naszej najnowszej Ekspozycji! Poprzez eksperymenty dowiecie się wiele o barwach, kinie, fotografii i złudzeniach optycznych. Eksplorowanie Ekspozycji "Barwy, światło i ruch" z pewnością będzie ciekawym doświadczeniem dla wszystkich fanów kina i elektroniki, ale także dla laików, którzy będą mogli się przekonać, że zjawiska fizyczne mogą być tłumaczone w niezwykle atrakcyjny i obrazowy sposób.

- Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów Mobilne cyfrowe planetarium to przestrzeń umożliwiająca obserwację kosmosu na kopule imitującej sklepienie niebieskie. W planetarium siedzimy na dywanie, choć wielu gości, jak przystało na prawdziwych miłośników nieba, preferuje podziwiać niebo na leżąco. Podczas seansu wybierzemy się w podróż po przestrzeni kosmicznej, tej bliskiej i tej odległej, a na koniec zajęć prowadzący z chęcią odpowie na wszystkie pytania związane z badaniami przestrzeni kosmicznej i tym co widać (i czego nie widać) obecnie na niebie.

Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/B Termin: niedziela, 6 października Godzina rozpoczęcia: 10:00 Czas trwania: 3h

Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2019-10-06

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Zobacz www.wyobraznia.ppnt.poznan.pl/aktualnosci/