cicha-fot-lawendowy

Spektakl dla młodzieży - Cicha!

2019-10-11 ( piątek )
11:00
Scena Wspólna, ul.Brandstaettera 1 / ul. Za Cytadelą, Poznań

Kategoria: Inne Dziecko

Czas trwania: 60 min.
Wiek uczestników: od 16 lat

"CICHA!"
Fundacja "Art-On"

CICHA! jest interdyscyplinarnym projektem artystycznym, symboliczną podróżą przez życie kobiety od wczesnej młodości do śmierci, metaforycznie zaprezentowaną na scenie przez dwie artystki: choreografa, tancerkę, aktorkę teatru tańca - Paulinę Wycichowską i kompozytorkę, multiinstrumentalistkę i śpiewaczkę Malwinę Paszek.

Spektakl jest osadzony w kręgu inspiracji słowiańskich, zarówno w warstwie treści, jak i formy: ruchu tanecznego, muzyki, śpiewu, elementów scenografii, kostiumów i dekoracji. Jego kanwę stanowi poetycka refleksja nad kobiecością i jej atrybutami, nad poszukiwaniem wewnętrznej mądrości i dojrzałości, a także konfrontacja z przemijaniem oraz widmem starości i odchodzenia.
W ramach procesu twórczego odbyły się spotkania w kręgu kobiet z Polski, Ukrainy i Białorusi, co stworzyło możliwość wymiany międzykulturowej, wiedzy na temat rytuałów, pieśni, przyśpiewek, przypowieści, historii rodzinnych, bajd, klechd, podań i ich bohaterów, zwłaszcza bohaterek.

Reżyseria i choreografia: Paulina Wycichowska
Muzyka: Malwina Paszek
Występują:

  • Paulina Wycichowska - ruch i taniec, 
  • Malwina Paszek - śpiew, akompaniament muzyczny

Bilety w cenie 20 zł (10 zł z KRD lub KS).
Bilet powinien mieć każdy widz, niezależnie od wieku (dziecko, rodzic, opiekun).

Szanowni Widzowie!
Organizatorzy informują, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety.

_

Spektaklowi towarzyszyć będzie niebiletowana wystawa fotograficzna "Żywije" z dokumentacji procesu jego powstawania autorstwa Katarzyny Majewskiej - artystki fotografa i kulturoznawczyni.
Wernisaż wystawy:
Scena Wspólna, ul. Brandstaettera 1/ul. Za Cytadelą
11 października, g. 18.00

_

fot-lawendowy

_
opr.LT

Bilety dostępne w: