kadr ze spektaklu, fot. Piotr Nykowski

Wieża z klocków - spektakl

2017-04-21 ( piątek )
Scena Wspólna, ul. Brandstaettera 1, Poznań

Monodram Magdaleny Myszkiewicz w reżyserii Arkadiusza Buszko oparty na książce Katarzyny Kotowskiej pod tym samym tytułem.

Intymny zapis doświadczenia matki, która podejmuje się wraz z mężem wychowania dziecka adoptowanego. Tekst opowiadania, na bazie którego powstał scenariusz teatralny, oparty jest na autentycznych wydarzeniach z życia autorki - Katarzyny Kotowskiej. We wstępie do książki Wojciech Eichelberger napisał: "Wieża z klocków" jest żywym i poruszającym świadectwem tego, jak trudne, adopcyjne rodzicielstwo wsparte odwagą, mądrością i wrażliwością zastępczych rodziców staje się prawdziwym i bezcennym rodzicielstwem duchowym."

Wieża z klocków" to niezwykła i zarazem zwykła historia. Spektakl o jednym z najpiękniejszych instynktów, którym jest chęć bycia z kimś i dla kogoś. Zaskakująca, niepowtarzalna forma teatralna, gdzie na oczach widzów powstaje świat wyjątkowy, taki, jaki mogą stworzyć wokół siebie tylko najbliższe sobie osoby.

Co wiemy o adopcji? Czy znamy kogoś, kto jest adoptowany? Dlaczego dom dziecka to miejsce, w którym dziecko nigdy nie powinno się znaleźć? Czym jest miłość i jaka jest jej siła?

  • Scenariusz i wykonanie: Magdalena Myszkiewicz
  • Reżyseria: Arkadiusz Buszko
  • Scenografia: Agnieszka Miluniec, Maciej Osmyck

Bilety dostępne w: