Baner: dwie usmiecniete kobiety, obok 3 ptaki.

Alfabet Tradycji - warsztaty pracy z dziećmi w oparciu o polską kulturę tradycyjną

29.10 – 30.10.2019
16:00

Organizatorzy zapraszają osoby zajmujące się i zainteresowane pracą z dziećmi na dwudniowe, bezpłatne szkolenie dotyczące warsztatu pracy z dziećmi w oparciu o polską kulturę tradycyjną. Szkolenie jest częścią projektu "Alfabet Tradycji" przybliżającego kulturę tradycyjną dwóch obszarów Wielkopolski - Bukówca Górnego oraz Pałuk.
W ramach "Alfabetu Tradycji" w tych dwóch regionach zaprezentowane zostaną interaktywne koncerty, które pozwolą dzieciom zapoznać się z tradycjami i obrzędami ich lokalnego dziedzictwa - w formie przystępnej dla dzieci i ułatwiającej zapamiętanie informacji, między innymi przez kontakt z muzyką graną na żywo przez kapele, tradycyjnymi zabawkami, strojami czy opowieściami.
Szkolenie będzie okazją do poznania gier i zabaw tradycyjnych dla całej Wielkopolski - pieśni, wyliczanek, zabaw ruchowych, elementów rękodzieła oraz form włączania tradycji i obrzędowości w cykl roczny.
Na szkolenie zapraszane są osoby z całej Wielkopolski.
Spotkanie poprowadzą twórczynie projektu - Karolina Ociepka i Joanna Szaflik (Stowarzyszenie Dom Tańca Poznań, grupa artystyczna Mozaika), które na co dzień zajmują się edukacją w obszarze dziedzictwa niematerialnego i tradycji Wielkopolski, są również muzykantkami - między innymi w kapeli Przodki.
Szkolenie jest częścią projektu Alfabet Tradycji dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2019.
Odbiorcy: nauczyciele i nauczycielki nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, osoby zajmujących się pedagogiką, animatorzy i animatorki oraz osoby zainteresowane pracą z dziećmi.
Termin: wtorek i środa, 29-30 października, godz. 16:00.
Czas trwania: 240 minut.
Miejsce: Brama Poznania, ul. Gdańska 2
Zapisy: https://forms.gle/11UJE9f2PRjfUzs56
Pytania należy kierować na adres: alfabettradycji@gmail.com
Organizatorzy: Stowarzyszenie Dom Tańca Poznań, grupa artystyczna Mozaika.

Zobacz bramapoznania.pl