PLAKAT

Festiwal Frassatiego "Żyć nie wegetować"

18.05 – 21.05.2017

18.05 - 21.05 w różnych miejscach Poznania, również na dziedzińcu obok Cafe Misja

Jeżeli punktem wyjścia do każdego naszego działania byłby drugi człowiek, świat stałby się lepszym miejscem. Wystarczy tylko wstać z przysłowiowej już kanapy i poprostu dać trochę z siebie. Nie wiesz jak? Przyjdź na Festiwal Frassatiego i daj się zainspirować!
Dzięki temu wydarzeniu będziesz mógł poznać postać pewnego charyzmatycznego młodzieńca, który żyłnie tak dawno, bo na początku ubiegłego wieku we Włoszech, a który stał się motorem do działania dla grupy Poznańskiej młodzieży.

Festiwal jego imienia ma być okazją do spędzenia czasu z drugim człowiekiem. Program obejmuje takie wydarzenia jak:

  • 18.05 - kino włoskie -  po raz pierwszy będziemy mogli obejżeć film Se non avessi l'amore! (Gdybym nie kochał) - bilety na to wydarzenie są dostępne do nabycia w Cafe Misja CK Fara od 8.05.,
  • 19.05 - uroczysta Msza Święta z Via Lucis, czyli drogą światła oraz spotkaniem z misjonarzem ks. Wojciechem Adamem Kościelniakiem,
  • 20.05 - impreza włoska, jaka odbędzie sie na Dziedzińcu Wolnym UMP
  •  21.05 - spotkanie z cyklu Verba Sacra dedykowane postaci Pier Giorgia, w trakcie którego znany aktor, Andrzej Młynarczyk, odczyta wybrane fragmenty listów Frassatiego; to wydarzenie również odbywa się po sąsiedzku, bo w Farze Poznańskiej. 

Najważniejszy jest jednak cel tego wydarzenia - uczestnicząc w nim będziemy mieli możliwość wsparcia zakupu karetki terenowej dla Ośrodka Zdrowia im. Pier Giorgia Frassatiego w Kiabakari w Tanzani!

W trakcie wspomnianych wydarzeń odbywać się będzie zbiórka publiczna na rzecz ww. ośrodka, dochód ze sprzedaży biletów również przeznaczony jest na ten cel. Ośrodek można również wspomóc przez portal siepomagal.pl oraz poprzez aukcje internetowe, które Stowarzyszenie "Accademia Frassati" uruchomi bezpośrednio przed Festiwalem. 

Organizatorzy zapraszają na te cztery, wyjątkowe, włoskie dni, które zapewni nam w maju Stowarzyszenie "Accademia Frassati" oraz partnerzy wydarzenia, wśród których nie mogło zabraknąć oczywiście Cafe Misja CK Fara. 
Szczegółowy program znajduje się na stronie: frassati.pl

Zobacz www.cafemisja.pl