Prowadzenie: Dorota Żaglewska
Na ostatnim w tym roku spotkaniu z cyklu Przewodnik po rynku sztuki i antyków, przyjrzymy się retorykom rynkowym i różnorakim strategiom, także językowym, które pozwalają kupować, sprzedawać i z powodzeniem utrzymywać się na rynku. Zobaczymy, jak rynek polski różni się w tym względzie od zachodniego.
Sprawdzimy, czym może być kapitał językowy oraz co kryją opowieści uczestników rynku i czy warto im wierzyć?
Będzie to także podsumowanie całorocznego cyklu poświęconego rynkowi. W minionych miesiącach przyglądaliśmy się zarówno ekonomii kultury, ocenie i wycenie dzieł, jak i segmentowi aukcji. Omawialiśmy także aktualny stan prawny i perspektywy inwestowania w sztukę. Dyskutowaliśmy o kolekcjonerstwie, ekspertach i o tym, jak walczyć z fałszerstwami sztuki. Zebrane historie, dane i spostrzeżenia staną się materiałem do powstającej książki o rynku.
dr Dorota Żaglewska - absolwentka Instytutu Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na rynku antykwarycznym działa od 2009 r. W 2016 r. obroniła pracę doktorską pt. Wpływ kapitału kulturowego na polski rynek antykwaryczny. Przez wiele lat pracowała na stanowisku specjalistki ds. edukacji w Galerii ARTYKWARIAT w Poznaniu. Obecnie pracuje w zespole ds. projektów interdyscyplinarnych CK Zamek w Poznaniu.
Wstęp wolny.
_
opr.LT