a

Koncert 65-lecie zespołu Mazowsze

2016-01-24 ( niedziela )
Hala Arena, ul. Wyspiańskiego 33, Poznań

Mazowsze- jeden z najbardziej znanych na świecie polskich zespołów artystycznych, ściśle powiązanych z tradycją i kulturą ludową; narodowymi tańcami, piosenkami, przyśpiewkami. Cechy jakie nabywają dzięki temu ich dzieła, sprawiają, ze wszyscy widzowie zaczynają odczuwać specyficzną więź, łączącą ich z przeszłością, ale przede wszystkim z całością teraźniejszego społeczeństwa. Dla obcokrajowców, zespół był jedną z pierwszych możliwości poznania polskiej kultury. "Jeśli takie jest oblicze Polski, to niech żyje Polska!" napisał o zespole szwajcarski dziennik "Gazette de Lausanne", a Jerzy Waldorff nazwał MAZOWSZE perłą w koronie Rzeczypospolitej.       
Niesamowity, a zarazem w pełni normalny wydaje się fakt jak wiele koncertów odbyło się z udziałem tak cudownego zespołu. Występował ponad 7000 razy dla ponad 16 milionów widzów, w 50 krajach na 5 kontynentach.  
Tym razem wystąpi podczas Wielkiej Gali Jubileuszowej 65 lat zespołu MAZOWSZE. Niecodzienny charakter koncertu zapewni 120 tancerzy, śpiewaków i muzyków,  ponad 1500 przepięknych kostiumów z 20 etnograficznych regionów Polski.Starannie wybrane, najpiękniejsze choreografie zespołu, najpopularniejsze piosenki i różnobarwne plamy wirujące po scenie w rytmach poloneza, krakowiaka, oberka, mazura czy kujawiaka.

Bilety w cenach 60, 70, 90 i 100 zł.