Baner z nazwę wydarzenia.

W niedzielę (17.10) o g. 20:00 na kanale YouTube będzie można zobaczyć zapis koncertu Projekt Krynicki zarejestrowanego podczas 31. Malta Festival Poznań. Do czterech wierszy Ryszarda Krynickiego, poznańskiego poety i jednego z najważniejszych twórców polskiej poezji współczesnej, swoje kompozycje przedstawili utalentowani kompozytorzy: Paweł Szymański, Paweł Mykietyn i Aleksander Nowak. Prawykonania utworów muzycznych do wierszy Krynickiego zagrała orkiestra Sinfonia Varsovia pod dyrygenturą Bassema Akiki.

Na zaproszenie Malta Festival Poznań ci trzej twórcy stworzyli muzykę do czterech wierszy Ryszarda Krynickiego: Koty, To nie twój problem, Miasto i Prawda? Każdy ze skomponowanych utworów ma inną formę i powstał na inny skład instrumentalny. Zwieńczeniem koncertu był seans rysowania i animacji na żywo tworzonych przez Mariusza "Wilka" Wilczyńskiego - malarza, performera i reżysera filmów animowanych, zdobywcy wielu prestiżowych nagród (jego ostatni film Zabij to i wyjedź z tego miasta zdobył Złote Lwy podczas FPFF w Gdyni i był nominowany do Oscara). Artysta stworzył na Malcie rysunkową opowieść do utworu Boléro Maurice'a Ravela wykonywanego na żywo przez muzyków Sinfonii Varsovia, której przewodził Bassem Akiki.

Paweł Szymański napisał utwór o kotach, Paweł Mykietyn o schludnym mieście, które zamieniło synagogę w miejską pływalnię, a Aleksander Nowak stworzył symfonię o prawdzie ze znakiem zapytania. Wszystko to inspirowane wierszami Ryszarda Krynickiego. - pisała Anna Dębowska dla Gazety Wyborczej.

W niedzielę o g. 20:00 na kanale YouTube Festiwalu Malta odbędzie się transmisja zapisu koncertu z czerwca. Dokumentację zrealizowało studio makemake. Materiał zostanie po raz pierwszy pokazany w całości i jednorazowo. Transmisja odbędzie się TUTAJ.