Lato z Estradą

Aż 82 wydarzenia w 12 lokalizacjach miasta (Antoninek-Zieliniec-Kobylepole, Fabianowo-Kotowo, Grunwald Południe, Kiekrz (Osiedle), Ławica, Naramowice, Piątkowo, Piątkowo Północ, Starołęka-Minikowo, Strzeszyn, Szczepankowo-Spławie-Krzesinki, Świerczewo) przygotowała Estrada Poznańska w swoim corocznym cyklu Lato z Estradą, który potrwa do połowy września.

. - grafika artykułu
Mroźna "Królowa Śniegu" Asz.Teatru ukoi małych i dużych w wakacyjne upały i przeniesie ich wprost do chłodnej Danii, fot. materiały prasowe

- Zapraszamy poznaniaków i poznanianki na bezpłatne wydarzenia spięte wspólną klamrą pod hasłem "Podróże po kulturze". W tym roku "ruszamy na północ", będzie więc dużo nawiązań do kultury skandynawskiej, na której będą opierać się nasze wydarzenia, m.in. plenerowe seanse, warsztaty wicia wianków i warsztaty dla dzieci - zapowiadają organizatorzy.

W programie m.in. premierowy spektakl cyklu Wikingowie z Ulicy Północnej Teatru Wariate według scenariusza Maliny Prześlugi, koncert Paula Wolski & Miód, leśna gra terenowa czy seanse kina plenerowego. Nie zabraknie także warsztatów, podczas których uczestnicy stworzą swoją własną postać jak z mitologii nordyckiej (na warsztatach Którędy do Valhalli?), będą pleść wianki pod okiem Staszki Piotrowskiej - antropolożki i florystki oraz poznawać ciekawostki na temat Szwecji i Szwedów podczas spotkania Fika przy kulturowym szwedzkim stole.

Pełny program wydarzeń dostępny w załączniku.

oprac. red.

  • Lato z Estradą
  • 30.06-11.09
  • różne lokalizacje
  • wstęp wolny

Załączniki

sieci społecznościowe