Carvin Jones

Carvin Jones Band - koncert

2016-02-17 ( środa )
20:00
Blue Note, ul. Kościuszki 79

Gwiazda bluesowej gitary, człowiek niezwykle charyzmatyczny i utalentowany. Swoją grą zapewnił sobie miejsce w elitarnym gronie 50 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu "Guitarist". Zagrał już ponad 6000 koncertów. Na scenie towarzyszyli mu m.in. BB King, Carlos Santana, Jeff Beck czy Joe Cocker. Do jego muzycznych mentorów należą BB King, Jimmy Hendrix, Stevie Ray Vaughan. Współpraca z największymi tego świata i czerpanie z ich twórczości, nie przeszkodziła mu w stworzeniu własnego, zupełnie wyjątkowego i unikalnego stylu, który przysporzył mu fanów nie tylko w rodzimym Teksasie, ale w całych Stanach Zjednoczonych i w Europie.

Sam Jones jest regularnym gościem najbardziej prestiżowych festiwalów świata. Wymienić wystarczy tu tylko tak znane imprezy, jak: The Pokey Hole Festival (UK), Skegness Rock & Blues Festival (UK), The Warrenpoint Festival (Irlandia), Bejar Blues Festival (Hiszpania) czy też Colne Blues Festival (UK).

Oprócz lidera, zespół tworzą Levi Velasquez (grający na perkusji) oraz Joe Edwards (grający na gitarze basowej). Tak skonstruowany band jest gwarantem wielości wpływów, które skutecznie łączą w sobie - na szczęście tylko teoretycznie -  tak odległe sobie stylistyki, jak rock, jazz czy muzyka latynoska, o bluesie nie wspominając.

Największą zachętą do przyjścia na koncert i posłuchania Jonesa na żywo, niech będą wypowiedzi, w których muzyk określany jest jako "nowy Król Strun" (Buddy Miles), "jedna z najjaśniejszych młodych gwiazd sceny bluesowej" (Albert Collins), "najnowsza wschodząca gwiazda bluesa" (Eric Clapton).

Bilety - 40 zł.

Bilety dostępne w: