Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

35 lat Zespołu Tańca Ludowego AWF

Właściwie to jubileusz podwójny. 35 lat temu powstał Zespół Tańca Ludowego "Poznań" Akademii Wychowania Fizycznego, a 45-lecie pracy artystycznej świętuje jego kierownik i choreograf Dariusz Majchrowicz.

Fot. Zespół Tańca Ludowego "Poznań" Akademii Wychowania Fizycznego
Fot. Zespół Tańca Ludowego "Poznań" Akademii Wychowania Fizycznego

Z tej okazji 10 marca o godz. 18 w Hali Dydaktyczno-Sportowej AWF przy ul. Olimpijskiej odbędzie się koncert galowy (w sprawie biletów można kontaktować się z Joanną Walczak, tel. 698 649 090)

Zespół Tańca Ludowego "Poznań" Akademii Wychowania Fizycznego  został założony w  1982 roku. Od momentu powstania przez zespół przewinęły się setki entuzjastów folkloru. Obecnie liczy on 60 członków (studenci wszystkich poznańskich uczelni, młodzież pracująca i ucząca się), którzy pod okiem kierownika artystycznego i choreografa Dariusza Majchrowicza tańczą, śpiewają i bawią się na scenach Polski i świata. Celem działalności i misją grupy jest podtrzymywanie zanikającego folkloru, tradycji ludowych różnych regionów Polski oraz czerpania ogromnej przyjemności i satysfakcji z tych działań.

Życie zespołu nie kończy się jednak na  próbach i koncertach. Poza artystycznymi popisami, tancerze tworzą zgraną ekipę przyjaciół, których łączy miłość do tańca i zainteresowanie folklorem zarówno polskim jak i zagranicznym. Wspólne wyjazdy na festiwale odbywające się na terenie  zarówno  kraju jak i całego świata pomagają w nawiązywaniu długoletnich znajomości. Integralną częścią zespołu jest również  kapela akompaniująca tancerzom na skrzypcach, kontrabasie, klarnecie, trąbce, akordeonie, cymbałach rzeszowskich i basach góralskich.

Członkowie Zespołu Tańca Ludowego "Poznań" AWF są nie tylko studentami Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. To także studenci innych poznańskich uczelni oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Ponadto są wśród nas osoby, które, zakończywszy już swoją przygodę z oświatą, poświęcają się pracy zawodowej.

oprac. red.