Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Bezpieczniej na Szamotulskiej

Zarząd Dróg Miejskich wraz z Miejskim Inżynierem Ruchu zakończył prace dzięki którym ma zwiększyć się bezpieczeństwo ruchu drogowego na ul. Szamotulskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Bukowską, po ul. Marcelińską.

fot. ZDM
fot. ZDM

Trzeba przede wszystkim zaznaczyć, że na ul. Szamotulskie na odcinku objętym zmianami obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Jednak by kierowcy przestrzegali przepisów dodatkowo zamontowane zostały progi wyspowe w postaci poduszek berlińskich.

Znajdują się na jezdni w czterech lokalizacjach - po dwie w okolicach posesji nr 11, a kolejne między skrzyżowaniem z ul. Brzask, a Bukowską. -Są podobne do tych, które już wcześniej zamontowaliśmy na ul. Przemysłowej i Piłsudskiego. Zmuszą kierowców pojazdów osobowych do zmniejszenia prędkości i wolniejszego przejechania - tłumaczy ZDM. Pomiędzy poduszkami są specjalne ograniczniki, a przy chodnikach słupki - tak by kierowcy nie mieli skłonności do ominięcia spowalniaczy jadąc pomiędzy nimi lub na drodze dla pieszych.

Drogowcy przypominają, że na początku roku na ul. Szamotulskiej na odcinku od ul. Bukowskiej do Dąbrowskiego zakończył się remont chodników, powstała droga rowerowa oraz miejsca postojowe, z których niektóre częściowo na ulicy - co także wpływa na ograniczenie prędkości przejeżdżających samochodów.

ZDM, jg