Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

"Blokowiska" wśród blokowisk

Wydawnictwo Miejskie Posnania i Kolegium Redakcyjne KMP zapraszają na promocję kolejnego tomu "Kroniki Miasta Poznania" (4/2018) zatytułowanego "Blokowiska".

Fot. Wydawnictwo Miejskie Posnania
Fot. Wydawnictwo Miejskie Posnania

Najnowszy tom "Kroniki Miasta Poznania" poświęcony jest fenomenowi blokowisk. Pierwsza część zawiera solidne, naukowe refleksje, na temat genezy i historii powstawania poznańskich osiedli, opisy koncepcji przestrzennych, artykuły o sposobach budowy i technologicznych rozwiązaniach.

Bloki dla wielu z nas kojarzą się z pierwszym mieszkaniem, miejscem dzieciństwa, dorastania, życia rodzinnego - w publikacji nie mogło więc zabraknąć wspomnień mieszkańców i ich subiektywnego spojrzenia na toczące się na osiedlach życie codzienne. Ważne miejsce w tej "Kronice" zajmują też artykuły traktujące przestrzeń blokowisk jako pole do działalności kulturalnej czy omawiające sposoby aktywizacji mieszkańców, ich pasje i literacką twórczość.

Spotkanie odbędzie się 20 marca (środa), godz. 17 w Dom Kultury "Polan Sto". Wstęp wolny. Na gości czekają egzemplarze w cenie promocyjnej. Wydarzenie patronatem honorowym objęli Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz.

oprac. red.

Zobacz także: