Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Michał Paź "The Doll" [patronat medialny Biuletynu]

Wystawa fotografii Michała Pazia "The Doll" to artystyczne wydarzenie sezonu w V.A. Gallery Poland

Michał Paź (fot. materiały organizatorów)
Michał Paź (fot. materiały organizatorów)

Wystawa będzie pierwszą całościową prezentacją cyklu fotografii "The Doll", który w tym roku nagrodzony został prestiżowym srebrnym medalem w paryskim konkursie Prix de la Photographie Paris 2014 (Px3) w kategorii Nudes.
Wydarzenie to otwiera jesienno-zimowy sezon artystyczny w V.A. Gallery Poland i odbywa się w ramach salonu kulturalnego "Mariaż sztuki z biznesem".

  • Michał Paź. Poznański fotograf, który w swojej twórczości podziwia i twórczo komentuje kobiecą naturę. Szerszemu gronu odbiorców znany jest z licznych publikacji oraz wystaw. Ostatnią zatytułowaną "ONE" uroczyście otwarto wernisażem w Pałacu Zamoyskich w Warszawie w obecności ponad tysiąca zaproszonych gości.
  • Mateusz Paź. Artysta specjalizuje się w oprawie dźwiękowej oraz produkcji muzycznej (live act, spoty multimedialne, jingle). Jego muzyka towarzyszy wydarzeniom rynku modowego oraz na wielu wernisażach. Podczas wernisażu w V.A. Gallery Poland zaprezentuje kilka utworów ze swojego najnowszego albumu.
  • Wernisaż 11 września 2014, godz. 16, Sala Multiroom, Metalmex, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo
  • Kurator wystawy: Violetta Kowalczyk
  • Organizatorzy: V.A. Gallery Poland, Metalmex i Stowarzyszenie Metal Merge
  • Partnerzy wydarzenia: REHAU Polska
  • Patronat medialny: "Law Business Quality", "Imperium Kobiet", Życie w luksusie.pl, Ekskluzywne.net, Biznes meble.pl, Deweloperzy-info, poznanskie-nieruchomosci.pl, poprawny.pl, Radio Merkury Poznań, TV Wielkopolska, "Poznański Biuletyn Miejski".

V.A. Gallery Poland powstała aby promować polską sztukę współczesną. Jest naturalną kontynuacją działań Stowarzyszenia Metal Merge i stworzonego z jego inicjatywy salonu kulturalnego. Liczne realizacje Stowarzyszenia stały się przyczynkiem do powstania V.A. Gallery Poland. W ofercie Galerii znajdują się zarówno dzieła uznanych już twórców, jak i prace młodego pokolenia dopiero rozpoczynającego swoją artystyczną drogę. Prezentowane dzieła należą do wielu nurtów polskiej sztuki współczesnej. Oferta Galerii to malarstwo sztalugowe, grafika, rysunek, fotografia, rzeźba, a także nowatorskie projekty aranżacyjne. Proponujemy również innowacyjne spojrzenie na pracę artysty w ramach projektu Rent an Artist - Polska. Służymy ponadto doradztwem w zakresie tworzenia prywatnych oraz firmowych kolekcji sztuki współczesnej.
"MARIAŻ SZTUKI Z BIZNESEM" to cykl wydarzeń artystyczno-kulturalnych zainicjowanych ponad dwa lata temu przez firmę Metalmex oraz Stowarzyszenie Metal Merge. Ideą spotkań jest stworzenie platformy łączącej dwa różne światy: sztuki i biznesu. Odbywają się one we czwartki, na wzór Czwartkowych Obiadów organizowanych przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Obecnie głównym organizatorem spotkań jest V.A. Gallery Poland.

www.va-gallery.pl

www.violart.pl