Biuletyn Miejski

Aktualności

Łazarz świętuje

Od wczoraj trwają Dni Łazarza, które potrwają aż do 7 czerwca. Są wystawy, koncerty i zwiedzanie dzielnicy z przewodnikiem. W niedzielę w Parku Wilsona czeka nas festyn, a na koniec świętowania wybór Człowieka Roku Łazarza.

Parada Łazarska fot. UMP
Parada Łazarska fot. UMP

Wczoraj ulicami Łazarza przemaszerowała Parada Łazarska z udziałem: zaproszonych gości, uczniów szkół, harcerzy i mieszkańców Łazarza, pojazdów zabytkowych i rowerów z Automobilklubu Wielkopolskiego oraz Orkiestry Dętej. Na zakończenie parady uczestnicy zobaczyli pokaz w wykonaniu Teatru "Z głową w chmurach. Tak zainaugurowano Dni Łazarza, które potrwają do 7 czerwca.

Atrakcje przez wszystkie dni trwania Dni Łazarza będą się odbywać na całym Łazarzu, pełen program wydarzeń dostępny jest na stronach serwisu Lazarz.pl: TUTAJ

Wśród atrakcji czeka nas wystawa "Historia miejsca - pamięć o miejscu", która w witrynach sklepowych wzdłuż wschodniej strony ulicy Głogowskiej przypomina historię kamienic. W czwartek 1 czerwca odbędzie się oficjalne otwarcie wystawy i spacer ul. Głogowską, który poprowadzi autorka wystawy.

W piątek 2 czerwca wśród wielu atrakcji czeka nas m.in. przy Szkole Podstawowe j nr 69 Festiwal Zdrowia. W sobotę i niedzielę zaś kolejne spacery po Łazarzu, tym razem z przewodnikiem PTTK, zaplanowano na sobotę i niedzielę. W sobotę 3 czerwca w Parku Kasprowicza odbędzie się festyn sportowy, którego elementem będzie VIII Otwarty Bieg Łazarski. Będzie to również Dzień Pamięci o Kazimierzu Nowaku. Postać podróżnika przywoływana będzie podczas spotkania w Ogrodzie Łazarz, przy ul. Klaudyny Potockiej, a także wieczorem, podczas projekcji w Kinie w Bramie przy ul Matejki 46.

W niedzielę 4 czerwca w Parku Wilsona, odbędzie się Festyn Łazarski - impreza organizowana nieprzerwanie od 1990 roku. Oprócz występów będzie: bezpłatny dmuchany zamek i zjeżdżalnia, animacje dla dzieci, spacer z przewodnikiem od Palmiarni do Parku Kasprowicza, warsztaty recyclingu, malowanie twarzy dzieciom, wspólne gry i zabawy.

W następne dni czekają na chętnych spotkania autorskie, turnieje sportowe a na zakończenie 28. Dni Łazarza, w Domu Kultury KRĄG wybrany zostanie Człowiek Roku Łazarza 2017 i przyznana zostanie nagroda im. Stanisława Strugarka za popularyzację gwary poznańskiej.

oprac. (jg)

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.