Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Radni pytają o POSUM

Sytuacja finansowa w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych - to sprawa o której rozmawiali radni z Komisji Polityki Społecznej i Zdrowia. Chodzi szczególnie o kondycję finansową tej jednostki, oraz kwestie realizacji inwestycji w postaci wybudowania Centrum Medycyny Senioralnej.

fot. Poznan.pl
fot. Poznan.pl

Komisja Polityki Społecznej i Zdrowia zajęła się sytuacją w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych. Radnych niepokoi sytuacja finansowa tej jednostki, oraz przyszłość zaplanowanych inwestycji, szczególnie mającego powstać Centrum Medycyny Senioralnej.

Miasto w ostatnich miesiącach zwolniło dyrektora tej jednostki Piotra Nycza, a niektóre z jego działań zostały zgłoszone do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Radni podczas posiedzenia komisji dopytywali przedstawicieli Urzędu Miasta o szczegóły zarzutów, jakie są stawiane poprzedniemu kierownictwu POSUM. Zdaniem Jędrzeja Solarskiego, zastępcy prezydenta na dzisiaj POSUM byłby bankrutem i gdyby nie dofinansowanie z budżetu miasta, ta instytucja musiała by być zamknięta.

Wiadomo też, że przesunięty zostanie termin budowy Centrum Medycyny Senioralnej. Odwołane kierownictwo POSUM miało bowiem zmieniać projekt  inwestycji m.in. ograniczono infrastrukturę dla świadczeń z zakresu medycyny senioralnej i paliatywnej. Sama umowa na realizację inwestycji też została zawarta z naruszeniem przepisów. Jędrzej Solarski zapowiada jednak, że inwestycja z całą pewnością powstanie, bo jest niezbędna dla Poznania.

Zarzuty odpierali obecni na posiedzeniu były dyrektor i inni jego współpracownicy. W ich przekonaniu wszystkie decyzje jakie podjęli odbywały się w zgodzie z obowiązującym prawem oraz regulacjami wewnętrznymi POSUM.

Jan Gładysiak

© Wydawnictwo Miejskie Posnania