Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

"Kaczmarek"- pod Verdun

Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk zaprasza na wykład otwarty w ramach projektu "Poznański sposób na niepodległość", który odbędzie się w dniu 6 grudnia 2018 r. (czwartek) w Sali Posiedzeń PTPN, ul. Mielżyńskiego 27, o godz. 18

Fot. materiały organizatorów
Fot. materiały organizatorów

Wykład zatytułowany: "Kaczmarek-regimenty pod Verdun. Polacy w armii niemieckiej w latach 1914-1918" wygłosi znawca tematu, historyk prof. dr hab. Ryszard Kaczmarek (Instytut Historii, Uniwersytet Śląski w Katowicach).

Wykładem przypominającym o losie tysięcy naszych przodków, walczących na wszystkich frontach I wojny światowej, PTPN rozpoczyna finalny etap projektu "Poznański sposób na niepodległość", skupiający się na wydarzeniach poprzedzających bezpośrednio wybuch Powstania Wielkopolskiego i na samym przebiegu Powstania. Wykładowi tradycyjnie towarzyszyć będzie tematyczna wystawa, przygotowana przez pracowników Biblioteki PTPN.

Przedsięwzięcie "Poznański sposób na niepodległość" objęte zostało patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydenta Miasta Poznania. Ponadto, projekt został dofinansowany ze środków Miasta Poznania. Patronat medialny nad projektem objęli: TVP 3 Poznań, Radio Poznań oraz Poznański Informator Kulturalny, Sportowy i Turystyczny IKS (Wydawnictwo Miejskie Posnania).

oprac. mat.

Zobacz także: