Biuletyn Miejski

Aktualności

Zmiany na skrzyżowaniu Garbar z Estkowskiego. Radni proszą o opinie

Na skrzyżowaniu ulic Garbary, Małe Garbary i Estkowskiego będą zmiany, które pomogą pieszym w szybszym przejściu przez pasy. O bardziej przyjazne przejście dla pieszych staromiejscy radni walczyli od kilkunastu miesięcy. Teraz czekają na opinie czy rozwiązanie się sprawdzi.

fot. T. Dworek
fot. T. Dworek

Wczoraj ZDM ogłosił, że na skrzyżowaniu ulic Garbary, Małe Garbary i Estkowskiego od strony Małych Garbar będzie zlikwidowana możliwość zawracania, dzięki temu będzie można wydłużyć zielone światło dla pieszych. O właśnie takie zmiany zabiegali od lat Radni Osiedla Stare Miasto.

 - Cieszy nas, że Zarząd Dróg Miejskich podjął działania oczekiwane nie tylko przez pieszych, ale też innych użytkowników dróg, którzy wskazywali na długie oczekiwanie na światła i tak zwane martwe pola - mówi radny Tomasz Dworek. Tak jak wspólne przejście urzędników z radnymi i mieszkańcami przekonało ZDM do zmian, tak samo będziemy chcieli przetestować wprowadzone rozwiązania i poznać koszty - dodaje.

Rada Osiedla prosi też mieszkańców o opinie o nowej organizacji ruchu, może je słać na e-mail: Osiedle_Staremiasto@um.poznan.pl lub w wiadomości na facebooku.

ROSM, (jg)