Biuletyn Miejski

Aktualności

Na Małych Garbarach nie zawrócisz

Zmienia się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Garbary, Małe Garbary i Estkowskiego. ZDM chce zlikwidować możliwość zawracania jadącym od strony Małych Garbar. Dzięki temu będzie się palić dłużej zielone światło dla pieszych.

fot. ZDM
fot. ZDM

To jedno z największych i najbardziej skomplikowanych skrzyżowań w mieście. Priorytetem dla sygnalizacji są pojazdy komunikacji zbiorowej. Jednak przebieg torowiska powoduje, że nie można zastosować rozwiązań podobnych do tych funkcjonujących na innych krzyżówkach w mieście.

- Dlatego też zdecydowaliśmy się na zlikwidowanie możliwości zawracania samochodami na Małych Garbarach. Dzięki temu będzie piesi będą mieli częściej załączane zielone światło i będzie się ono dłużej paliło - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Jednocześnie z myślą o dzieciach, które uczęszczają do szkoły przy ul. Garbary w najbliższych dniach zmieni się także cykl świateł na ul. Estkowskiego przy przejściu dla pieszych. Tak by skrócić czas przejścia przez jezdnie i by piesi jak najkrócej przebywali na wysepce pomiędzy pasami jezdni na wysokości szkoły.

ZDM, (jg)