grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Bałtyk z tarasem widokowym

Tarasu widokowego w Poznaniu nie ma od 2004 roku, kiedy zlikwidowano ten w Collegium Altum. Próby stworzenia go w innych lokalizacjach zakończyły się niepowodzeniem. Teraz ma się to zmienić, bo Poznań będzie można oglądać z ostatnich pięter nowego Bałtyku.

Garvest.com - grafika artykułu
Garvest.com

Kto chce obejrzeć Poznań z góry ma nie lada problem, właściwie tylko na pylonie wystającym z Galerii MM można obejrzeć Stare Miasto z wysokości dachów. Na niczym spełzły próby stworzenia punktu widokowego na ostatnim piętrze odnowionego Okrąglaka. Nie ma też punktu widokowego na wieży ratuszowej oraz wieżach katedry. Piękny widok będzie rozciągał się z wieży Zamku Królewskiego, ale na możliwość zwiedzania jeszcze trzeba będzie poczekać.

 Tymczasem nowy i najwyżej położony taras widokowy znajdzie się w projektowanym budynku nowego Bałtyku. Na ostatnim piętrze będzie otwarta dla wszystkich restauracja z której będzie roztaczał się widok, którego w Poznaniu brakuje. Jak zapowiada na swoich stronach internetowych inwestor budynku o oryginalnej bryle fundusz Garvest. - Biurowiec powstanie na granicy czterech z pięciu dzielnic Poznania, i co ważniejsze, powyżej wschodniej części miasta, z najwyższą zabudową. Z okien restauracji i hotelu na ostatnich piętrach będzie widać cały Poznań: na północy - Cytadelę i Piątkowo, na zachodzie - Stare Zoo i Ogrody, na południowym zachodzie - tereny targowe, a na wschodzie - Stare Miasto, Wartę i Jezioro Maltańskie - czytamy na Garvest.com

Inwestycje ma być gotowa za dwa lata, do tego czasu można obejrzeć film z panoramą wykonaną ze zdalnego helikoptera z kamerką zawieszonego nad miejscem, gdzie powstanie Bałtyk, wystarczy kliknąć tutaj. (jg)

Zobacz także: