grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Co z chodnikiem na ul. Wiatracznej?

Radny Łukasz Kapustka zwrócił się w interpelacji z wnioskiem o przeprowadzenie remontu chodnika w ciągu ulicy Wiatracznej (na odcinku od ul. Chartowo do skrzyżowania z ul. Kurlandzką). Wiceprezydent Mariusz Wiśniewski poinformował, że remont jest planowany na ten rok.

Chodnik osiedlowy, fot. ZDM - grafika artykułu
Chodnik osiedlowy, fot. ZDM

Radny napisał w interpelacji, że na odcinku od ul. Chartowo do skrzyżowania z ul. Kurlandzką chodnik jest w bardzo złym stanie technicznym, a jest wykorzystywany przez wielu mieszkańców (biegaczy, rowerzystów, pieszych) zastępczo dla chodnika niegdyś zlokalizowanego na wyburzonym wiadukcie w ciągu ul. Kurlandzkiej. Radny poprosił o przeanalizowanie sytuacji oraz zabezpieczenie środków finansowych na remont chodnika.

Wiceprezydent Mariusz Wiśniewski napisał w odpowiedzi, że remont jest planowany na rok bieżący. Rada Osiedla Chartowo w planie prac remontowych miejskich chodników oraz dróg wewnętrznych i gminnych na 2021 rok ujęła zadanie pod nazwą "Remont chodnika przy ul. Wiatracznej na odcinku od skrzyżowania z ul. Chartowo w kierunku ul. Kurlandzkiej, po stronie Osiedla Czecha". - Szczegółowy zakres zadania zostanie omówiony na corocznym spotkaniu z Radą Osiedla 26 lutego 2021 r. - dodał wiceprezydent.

oprac. red.

Zobacz więcej: