grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Reklamowy ład przestrzenny

- Niezbędne jest stworzenie jasnych procedur, jak również należy określić zakres zaangażowania urzędników w interwencje i działania sankcyjne dotyczące nielegalnych tablic i urządzeń reklamowych - uważa Andrzej Rataj, radny Miasta Poznania i przewodniczący Rady Osiedla Stare Miasto, na temat tzw. uchwały krajobrazowej.

Spotkanie z dzielnicowymi na Starym Mieście

- Niestety ciągle w zgłoszeniach mieszkańców pojawiają się te same kwestie, związane z nocnym hałasem, choć teoretycznie obowiązuje tu stosowna uchwała Rady Miasta, nadmierną prędkością pojazdów i nocnymi wyścigami aut czy uciążliwościami związanymi z inwestycjami deweloperskimi - mówi Andrzej Rataj, radny miejski i przewodniczący Rady Osiedla Stare Miasto. Rada Osiedla organizuje spotkanie z dzielnicowymi.

Dębina II

Radny Andrzej Rataj w swojej interpelacji pyta o stan obecny i przyszłość kolejnego użytku ekologicznego na terenie Poznania. Tym razem chodzi o obszar określony jako "Dębina II".

Przyszłość budynków przy ul. Wronieckiej

Radna Ewa Jemielity złożyła zapytanie w sprawie ewentualnego remontu i modernizacji budynku, w którym mieści się Muzeum J. I. Kraszewskiego i sąsiedniego budynku, w którym zlokalizowany jest Domu Literatury. Obie placówki mieszczące się przy ul. Wronieckiej, podlegają Bibliotece Raczyńskich.

Kopiec Wolności (nie)dostępny

Radny Andrzej Rataj pyta w interpelacji o stan obecny i przyszłość Kopca Wolności nad Maltą, a w szczególności, czy obiekt może być udostępniany zwiedzającym częściej niż obecnie.

Jak radzono sobie z brakiem podręczników

Radny Andrzej Rataj wystosował interpelację dotyczącą sytuacji przypadków braku podręczników, materiałów edukacyjnych lub materiałów ćwiczeniowych, które powinny być zapewnione uczniom z programu rządowego i z pieniędzy z budżetu państwa.

Karta OK Poznań, MTP i przedsiębiorcy

Radny Grzegorz Jura poruszył w interpelacji temat karty OK Poznań, której operatorem są Międzynarodowe Targi Poznańskie. Karta skierowana jest do osób fizycznych, a radny rozważa rozszerzenie systemu benefitów o poznańskie podmioty gospodarcze.

Park dla osłony

Przy al. Praw Kobiet na Naramowicach nasadzono pierwsze drzewa i krzewy, które są częścią planowanego parku osłonowego. O jego utworzenie zabiegał m.in. radny Paweł Sowa.

Użytek ekologiczny a Wartostrada

Radna Agnieszka Lewandowska złożyła interpelację w sprawie rozważanej inwestycji na użytku ekologicznym Dębina I i Dębina II - budowy drogi pieszo-rowerowej wraz z infrastrukturą techniczną.

Dębina I

Radny Andrzej Rataj pyta w interpelacji o sytuację i przyszłość użytku ekologicznego "Dębina I".

Strona 1 2 104