grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

"Konspiracyjna" Kronika

Na promocję najnowszego tomu Kroniki Miasta Poznania pt. "Konspiracje" zapraszają Wydawnictwo Miejskie Posnania i Kolegium Redakcyjne KMP. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Przewodniczący Rady Miasta Poznania oraz Prezydent Miasta Poznania.

XCIV sesja RMP

Sesja Rady Miasta Poznania w dniu 5 grudnia była przedostatnią w tym roku. W grudniu Rada zaplanowała jeszcze sesję budżetową (21.12).

Budżet sportu i rekreacji

Komisja Kultury Fizycznej i Turystyki opiniowała budżet Miasta na 2024 rok w zakresie sportu i rekreacji.

Zrównoważona mobilność dla metropolii

Komisja Transportu i Polityki Mieszkaniowej rozpatrywała m.in. projekt uchwały w sprawie przyjęcia i realizacji "Planu Zrównoważonej Mobilności dla Metropolii Poznań do 2040 roku".

"Stare Miasto" - projekt planu

Po kilkugodzinnym posiedzeniu, podzielonym na dwa dni Komisja Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji wydała pozytywną opinię w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Stare Miasto".

Ważny punkt

Jeden z kilku projektów uchwał opiniowanych przez Komisję Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia dotyczył przyjęcia do realizacji programu promocji i ochrony zdrowia pod nazwą "Punkt Profilaktyki Intymnej 24 h dla mieszkanek i mieszkańców Poznania na lata 2024-2026".

Kolorowe jarmarki

Promocja Poznania podczas jarmarków bożonarodzeniowych była tematem posiedzenia Komisji Promocji Miasta i Relacji Zewnętrznych.

Zmarła Teresa Zarzeczańska-Różańska

Znakomita pływaczka, która jako pierwsza Polka i czwarta kobieta na świecie przepłynęła kanał La Manche. Honorowa Obywatelka Miasta Poznania. Teresa Zarzeczańska-Różańska zmarła 26 listopada w wieku 77 lat.

Wokół historiografii miast i czasopiśmiennictwa miejskiego

W ramach obchodów 100-lecia Kronika Miasta Poznania odbyła się konferencja naukowa pt. "Wokół historiografii miast i czasopiśmiennictwa miejskiego". Konferencję otworzył przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz, który objął patronatem honorowym wydarzenia związane z jubileuszem KMP.

Sytuacja jeziora Rusałka

Stan czystości wód jeziora Rusałka był tematem posiedzenia Komisji Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej.

Uciążliwe dmuchawy

Radni Anna Wilczewska i Tomasz Stachowiak złożyli interpelację w sprawie dmuchaw przy stadionie miejskim.

Filharmonia Poznańska

Komisja Kultury i Nauki zapoznała się z historią, działalnością obecną oraz ogólną sytuacją Filharmonii Poznańskiej.

Strona 1 2 288