grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Kolejna edycja projektu "Dobry Sąsiad"

Rada Osiedla Stare Miasto ogłaszając kolejną czwartą już edycję projektu "Dobry Sąsiad" chce zaprosić poznaniaków i turystów do miejsc, które pomimo ciężkich czasów przetrwały także dzięki sąsiedzkiej solidarności.

Jedna z poprzednich edycji projektu "Dobry Sąsiad", fot. Sławek Wąchała - grafika artykułu
Jedna z poprzednich edycji projektu "Dobry Sąsiad", fot. Sławek Wąchała

W trzech wcześniejszych edycjach staromiejscy radni wyróżnili kilkudziesięciu przedsiębiorców i lokalnych aktywistów, m.in. restauratorów, rzemieślników, listonosza, miejskiego strażnika i wielu handlowców. Epidemia koronawirusa potwierdziła jak ważne są więzi społeczne. To właśnie odpowiedzialni, zazwyczaj drobni przedsiębiorcy nie zwalniali pracowników, a poznaniacy starali się kupować i jeść lokalnie.

Tytuły - certyfikaty Dobrego Sąsiada przyznawać będzie Kapituła Konkursu w kategorii przedsiębiorców i lokalnych aktywistów na podstawie zgłoszeń zawierających pisemne uzasadnienie z przedstawieniem działalności kandydata, jego działań na rzecz lokalnej społeczności.

Staromiejscy radni dobrych sąsiadów - przedsiębiorców wyróżniają certyfikatem i specjalnym godłem nalepką umieszczaną na drzwiach np. do restauracji, będącą także konsumencką rekomendacją dla poznaniaków i turystów. Podziękowaniem dla społeczników są dyplomy i upominki.

Na zgłoszenia Dobrych Sąsiadów Rada Osiedla Stare Miasto czeka do 15 sierpnia 2021.

oprac. red.