grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

PDF i PBO

W poznańskiej fantastyce sporo się dzieje. Wydarzenie organizowane przez Klub Fantastyki Druga Era (organizatorzy Pyrkonu) w czytelni komiksów Biblioteki Uniwersyteckiej - przeniesie Was w świat pełen magii i przygody. A z kolei Pyrkon ma dla swoich fanów bardzo poważną propozycję - Budżet Obywatelski (tak to nie pomyłka).

Fot. materiały organizatorów
Fot. materiały organizatorów

Poznańskie Dni Fantastyki to konwent przez niektórych nazywany "małym Pyrkonem". Jeśli interesujecie się fantastyką na PDF-ach spotkacie wielu wspaniałych ludzi, z którymi podzielicie swoje pasje. Jeżeli w fantastycznym światku stawiacie dopiero pierwsze kroki ten konwent wprowadzi Was w tajniki światów, postaci i gier.

Spotkacie twórców niesamowitych dzieł i - przede wszystkim - innych pasjonatów, fantastyczne kramy przywitają Was bogactwem magicznych przedmiotów, a kupcy chętnie pokażą Wam swoje towary.

W programie m.in. spotkania z autorami: Pauliną Hendel - autorka postapokaliptycznej trylogii dla młodzieży "Zapomniana księga" i Bohdanem Głębockim - niesamowitym poznańskim pisarzem. Poznańska cosplayerka Anuszka podpowie jak zabrać się od podstaw za cosplay, jakie błędów unikać, aby przez chwilę stać się jedną ze swoich ulubionych postaci ze świata fantastyki. Będziecie również mogli spotkać Dorigami, czyli działającą od kilku lat grupę przyjaciół, którą połączyła ze sobą wspólna pasja - papier. Jeżdżą po całym kraju organizując warsztaty, wystawy i dzieląc się z innymi tym, co lubią najbardziej - origami.

Nie zabraknie oczywiście spotkań z komiksami, bo wydarzenie odbywa się w Czytelni Komiksów i Gazet NOVA. Odbędę się na przykład warsztaty tworzenia pasków komiksowych.

  • Poznańskie Dni Fantastyki, 12 października (sobota), początek o godz. 10.30.
  • NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet, Biblioteka Uniwersytecka, ul Ratajczaka 38/40
  • Więcej o wydarzeniu na Facebooku

Jak wspominaliśmy PFD-y nazywane są czasem "małym Pyrkonem". Do "dużego" Pyrkonu (jubileuszowego) jeszcze wiele miesięcy, ale już teraz możecie zdecydować o jego kształcie. Organizatorzy wydarzenia - Klub Fantastyki Druga Era - uruchomili Pyrkonowy Budżet Obywatelski. Inicjatywa ma na celu wsparcie oddolnej inicjatywy fanowskiej poprzez organizację wskazanej przez zwycięzcę atrakcji. Pyrkonowy Budżet Obywatelski jest niczym innym, jak konkursem, który pozwala Pyrkonowiczom zadecydować o tym, jaka atrakcja pojawi się na Pyrkonie 2020. Każdy może zgłosić swój pomysł do 31 grudnia 2019 roku za pomocą przeznaczonego do tego formularza znajdującego się na stronie pyrkon.pl. Przy wypełnianiu formularza należy uwzględnić między innymi takie informacje, jak: opis projektu, uzasadnienie jego zgłoszenia do konkursu oraz kosztorys. Koszt projektu nie może przekroczyć 10 000 zł netto (czyli 12 300 zł brutto).

oprac. red.