Po raz siedemnasty w centrum Poznania zabrzmi muzyka świata na znakomitym poziomie. W ciągu czterech dni wystąpią dla nas artyści od Korei po Hiszpanię, od Norwegii po RPA. Wśród nich będą też oczywiście świetni polscy wykonawcy. Festiwal Ethno Port startuje 20 czerwca.

Największe gwiazdy polskiej muzyki popowej i rockowej, dziesiątki niezależnych kapel i projektów, dobrze znane przeboje i alternatywne brzmienia. Lato w Poznaniu zawsze oznacza wiele plenerowych koncertów i tak też będzie w tym roku! Przed nami wiele wydarzeń, koncertów znanych i mniej znanych zespołów, m.in. w ramach cykli i festiwali #NaFalach, Scena nad Rusałką czy Poznań Rock Festival.

Dlaczego czerwcowy Pyrkon zapowiadamy w maju? Najprostsza odpowiedź brzmi: w fantastyce czas jest pojęciem względnym, nie stanowi przeszkody i da się nad nim zapanować. To oczywiście nie jedyne wyjaśnienie.

Ponad 90 miejsc i około 200 wydarzeń znajdziemy w programie tegorocznej Nocy Muzeów w Poznaniu. To wyjątkowa okazja, żeby spędzić niezapomniany wieczór z kulturą, podziwiając cenne eksponaty i oglądając nowe i stałe wystawy.

21. Millennium Docs Against Gravity po raz piąty odwiedza Poznań. Tym razem hasło festiwalu brzmi "W relacji ze światem". Od 10 do 19 maja najlepsze ekranowe dokumenty poruszające m.in. tematy ze świata polityki, socjologii, kultury czy sportu będzie można oglądać w kinie Muza, a od 21 maja do 3 czerwca online.

W przypadku Chrisa Bottiego największą niesprawiedliwością jest fakt, że choć ten słynny muzyk ma na koncie fantastyczne albumy solowe, to wciąż zbyt często postrzegany jest przede wszystkim jako "ulubiony trębacz Stinga". W Polsce grał już kilkanaście razy - nawet na wieży kościoła Mariackiego! - i jak sam podkreśla, zawsze lubi do nas wracać. Tym razem wystąpi w Sali Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich, gdzie zaprezentuje swój najnowszy, wydany po dziesięciu latach album Vol. 1 (2023).

- To ponadczasowy tekst, i miejmy nadzieję, że spektakl też taki będzie. Bohaterowie mogliby być naszymi sąsiadami - mówi André Hübner-Ochodlo, reżyser Zmierzchu długiego dnia. Premiera spektaklu na podstawie dramatu Eugene'a O'Neilla - 19 kwietnia w Teatrze Nowym.

Liczba wyników na stronie
10
Strona 1 2 3 4