Już w czwartek rozpocznie się OOM w wioślarstwie

Mazowieckie (2044 pkt.) przed Wielkopolskim (1515 pkt.) i Śląskim (1467 plt.). Tak wygląda podium klasyfikacji punktowej województw po rozegraniu 23 sportów XXXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich Wielkopolska 2025. I chociaż liderzy mają bardzo dużą przewagę, to wiele może się jeszcze zmienić, ponieważ już niedługo rozpocznie się rywalizacja w wioślarstwie i kajakarstwie. A w tych dyscyplinach mocni są reprezentanci województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Wioślarze na Torze Regatowym Malta, fot. materiały prasowe OOM - na torze regatowym płynie kilku wioślarzy. Tor jest przygotowany do zawodów, a w tle widać budynki nowoczesne i zabytki miasta oraz ciemne niebo - grafika artykułu
Wioślarze na Torze Regatowym Malta, fot. materiały prasowe OOM

Na Torze Regatowym Malta jeszcze nie opadły emocje po Młodzieżowych Mistrzostwach Świata, a trwają już przygotowania do kolejnych dużych regat. W czwartek popołudniu rozpoczną się na tym obiekcie zawody w ramach OOM. Około 300 sportowców będzie korzystało z infrastruktury, która powstała na czas MMŚ.

- Powiodła nam się operacja przywiezienia pomostów z Wałcza i Kalisza, ale także zakupienia pomostów, które w Poznaniu pozostaną. To łącznie 1600 metrów pomostów. Posłużą one na zbliżającą się Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, a następnie rozdysponujemy je pomiędzy kluby z Poznania - tłumaczył podczas konferencji prasowej Aleksander Daniel, szef Fundacji Wielkopolskie Wioślarstwo.

Co ciekawe, młodzi sportowcy o medale Olimpiady będą rywalizowali w tych samych dniach, co uczestnicy i medaliści MMŚ, ponieważ w piątek i sobotę równocześnie z OOM odbędą się na poznańskiej Malcie Enea Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.

Program przewiduje start pierwszych biegów w czwartek o godz. 14.00, a lokalną ceremonię otwarcia zaplanowano na piątkowe późne popołudnie. Harmonogram jest dostępny na stronie internetowej oraz w social mediach.