Poznański program stypendialny

Miasto Poznań przygotowało nowy program stypendialny dla poznańskich artystów i osób upowszechniających kulturę. To już kolejne działania w ramach pakietu #Poznańwspiera, którego celem jest pomoc środowisku kultury w dobie pandemii koronawirusa. 

Zdjęcie przedstawia napisy o naborze wniosków stypendialnych umieszczone na tle abstrakcyjnego niebiesko-zielono-różowego rozmazanego tła - grafika artykułu
Poznański program stypendialny

Od 1991 roku inicjatywą Rady Miasta Poznania są stypendia dla młodych twórców, którzy nie ukończyli 31 roku życia. Pandemia dotknęła jednak wszystkich twórców, niezależnie od wieku - od marca wydarzenia kulturalne praktycznie zawieszono i nawet niedawne zgody na odmrożenie nie zmieniło bardzo trudnej sytuacji większości artystów, którzy nie są w stanie utrzymać się ze swojej działalności. 

Wsłuchujemy się w głos środowiska twórców, które najsilniej wyraziło nadzieję właśnie na nowy program stypendialny. Jego kształt był szeroko konsultowany, a priorytetem stała pomoc dla jak największej grupy adresatów. Stąd zapis w uchwale, iż kapituła może wskazać aż 50 beneficjentów - mówi Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania.  

Stypendia przyznane zostały wyróżniającym się i związanym z Poznaniem twórcom, bez ograniczeń wiekowych, w zakresie twórczości artystycznej, opieki nad zabytkami lub upowszechniania kultury. Pod uwagę brana była również ich sytuacja zawodowa związana z ograniczeniami działalności kulturalnej, wynikającymi ze stanu epidemii.  Co więcej, do zgłoszenia nie była potrzebna rekomendacja innych osób lub instytucji - każdy kandydat mógł zgłosić się osobiście.

Program stypendialny - WYNIKI!

GRATULUJEMY WSZYSTKIM LAUREATOM I LAUREATKOM!

Załączniki