Biuletyn Miejski

Aktualności

Jeżycki street art

Spacer z przewodnikiem.

Fot. materiały organizatorów
Fot. materiały organizatorów

Wielkoformatowe murale z Festiwalu Outerspaces, wypłowiałe reklamy, zdarte, przedwojenne szyldy, efekty twórczej interwencji mieszkańców w podwórkach, dzieła anonimowych streetartowców, poezja na murach. Wszystko to na powierzchni 1,98 km kw. Jeżyc.

Podczas spaceru po tej niewielkiej dzielnicy wyostrzymy wzrok, by dostrzec obrazy zniszczone lub poukrywane w zakamarkach, ale też posłuchamy opowieści, jakie kryją się pod warstwami farby murali dobrze znanych z widzenia.

Zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w jeżyckiej podróży! Spacer dostępny dla wszystkich zainteresowanych. 1,98 km² Jeżyc zmieści wszystkich poznaniaków. Start: skrzyżowanie ul. Kościelnej i Floriana, godz. 17.

Historie zbierają i opowiedzą:

  • Tomasz Bombrych - autor przewodnika "Z bliska / Z daleka", z lokalizacjami murali, neonów, graffiti i typografii Poznania; prowadzi też profilTYPO Poznań, gdzie prezentuje efekty swoich poznańskich poszukiwań typograficznych.
  • Tomasz Genow - współtwórca (z Joanną Pańczak) projektu "Poezja jest tym, co rodzi się z życia", w ramach którego klasyka poezji została przeniesiona na mury poznańskich kamienic, historyk sztuki, miejski aktywista, członek Rada Osiedla Wilda.

Wydarzenie towarzyszy wizycie słynnego, włoskiego twórcy street artu -Maupal Mauro Palotty, który dołączy do spaceru. Zapraszamy też dzień później 24 marca o godz. 18, na spotkanie z artystą w siedzibie Fundacji Malta.

Spacer i spotkanie realizowane ze środków finansowych Miasto Poznań.

oprac. mat.

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.