Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Park Nadolnik otwarty

Mieszkańcy Zawad i osiedla Główna doczekali się swojego zieleńca. W środę 25 czerwca uroczyście otwarto park przy ul. Nadolnik.

Otwarcie parku przy ul. Nadolnik (fot. A. Solak)
Otwarcie parku przy ul. Nadolnik (fot. A. Solak)

Plac zabaw dla dzieci, oczyszczone jeziorko, młode drzewa i krzewy, nowe ławki i kosze na śmieci oraz rowerowe i piesze ścieżki - tak wygląda teraz odmieniony  park przy ul. Nadolnik na poznańskich Zawadach, który w tym roku przeszedł gruntowną metamorfozę.

Z niebezpiecznego zagajnika w przyjazny park
O uporządkowanie tego terenu okoliczni mieszkańcy walczyli aż kilkanaście lat. Wreszcie, przy wsparciu finansowym Rady Osiedla Główna, miasta i prywatnego sponsora jest to możliwe. Od środy 25 czerwca mogą cieszyć się nim wszyscy, którzy mieszkają w pobliżu.
- Już moi rodzice korzystali z tego parku, ale ja odwiedzałam go niechętnie, bo szczerze mówiąc bałam się tu przychodzić - opowiada Aleksandra Friedrich z RO Główna, która wychowywała się w pobliżu Nadolnika. - W tej chwili park wygląda już zupełnie inaczej, choć myślę, że ciągle będzie tu coś do zrobienia - śmieje się.

W planach coś dla juniora i seniora
I rzeczywiście, w planach jest jeszcze m.in. zainstalowanie zewnętrznych siłowni dla seniorów czy usypanie górki saneczkowej dla dzieci. To wszystko ma zmieścić się w kolejnych etapach, na jakie rozpisana została rewitalizacja tego terenu.
Tymczasem park już w tej chwilisłuży amatorom wypoczynku na świeżym powietrzu. W uroczystości otwarcia wzięli udział m.in. przedstawiciele władz miasta, radni miejscy, Dyrektor Zieleni Miejskiej i dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 45 i Gimnazjum nr 20. Wśród atrakcji w programie otwarcia znalazły się występy dzieci i młodzieży, wystawa przedstawiająca historię dzielnicy, loteria, animacje dla młodszych i starszych dzieci i kącik kulinarny z domowymi wypiekami.  Podczas inauguracji zaprezentowana została również nowa nazwa parku, którego patronem został ks. Tadeusz Kirschke. Z tej okazji przy głównym wejściu została odsłonięta pamiątkowa tablica.  (as)