Plebiscyt na wydarzenie kulturalne i człowieka kultury, wystawa Fridy i Diego w Centrum Kultury Zamek. Oprócz tego Weekend z Historią, recenzje, zapowiedzi spektakli i innych wydarzeń w poznańskiej kulturze w wrześniu, to wszystko w nowym numerze IKS-a, gratis z Afiszem.

Zarząd Dróg Miejskich przypomina, że od środy, 23 sierpnia, na ulicy Pustej obowiązuje jeden kierunek ruchu od ulicy Ludmiły do ulicy Bożeny. Planowane są dalsze zmiany w organizacji ruchu na tym obszarze.

Postawiona kilka lat temu na fragmencie torów na ul. Zielonej Caffe Bimba z powodu małego ruchu klientów od pewnego czasy była zamknięta. Niebawem zmieni lokalizację na znacznie bardziej ruchliwy deptak na ul. Półwiejskiej, po którym przed laty też przecież jeździły tramwaje.

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na kompleksową przebudową basenów letnich w Parku Kasprowicza. Zakończenie remontu planowane jest na maj przyszłego roku, więc w następny sezon letni znów wykąpiemy się w basenach. W planach jest też budowa basenu krytego i toru wrotkarskiego.

Zarząd Dróg Miejskich chce przygotować w tym roku plan nowej organizacji ruchu dla całych Jeżyc. Rada Osiedla Jeżyce zanim zgłosi uwagi do ZDM na temat tego projektu, chce poznać zdanie mieszkańców, dlatego przygotowała ankietę, którą można wypełnić do 1 września.

W sierpniu 1980 roku Lech Poznań po raz pierwszy zagrał na Bułgarskiej. Początki kolejowej jedenastki na Grunwaldzie były jednak trudne. Tu i ówdzie domagano się nawet powrotu na Dębiec.

Jest już projekt, jest wykonawca z podpisaną umową, więc w pierwszych dniach września mogą ruszyć prace nad generalną przebudową ul. Św. Marcin. Ta wyczekiwana od dawna inwestycja przebiegać będzie w kilku etapach. Po jej zakończeniu ulica ma zamienić się w miejsce tętniące życiem.

Od wczoraj przy Starym Browarze ZDM wprowadził nową organizację ruchu. Kierowcy oswajają się z nowym sposobem jazdy w rejonie ulic Ratajczaka, Kościuszki i Niezłomnych. Piesi mogą natomiast korzystać z nowego przejścia dla pieszych przy Teatrze Muzycznym. Sygnalizacja świetlna w tym rejonie została testowo wyłączona.

W poniedziałek 21 sierpnia, dzięki środkom od Rady Osiedla Stare Miasto rozpocznie się remont chodnika na ulicy Masztalarskiej. Prace brukarskie będą prowadzone po południowej i wschodniej stronie ulicy na odcinku od ulicy Wronieckiej do ulicy 23 Lutego.

Od ponad 70 lat Aleje Marcinkowskiego prowadzą donikąd. W szufladzie projektantów z pracowni APA Bułat leży pomysł na zmianę sytuacji. - Aleje mogą stać się spacerowym salonem miasta - marzą Jacek i Michał Bułat.

Liczba wyników na stronie
20