"Mój przyjaciel mieszka w książce" zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Konkursie

01.12 – 30.12.2006

KSIĄŻKA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY POZNAŃSKIE SPOTKANIA TARGOWE

Biuro targów: Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o., ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań

Tel. (061) 869 22 95,869 21 38, fax. (061) 869 29 56
e-mail: ksiazka@mtp.pl

Komisarz targów: Olcha Sikorska
e-mail: olcha.sikorska@neostrada.pl

To już czwarty konkurs, do udziału w którym organizatorzy zapraszają, zachęceni licznym udziałem młodzieży w poprzednich ("List do ulubionego pisarza" - 2004, "Co było dalej..." - 2005 oraz "Co to znaczy być Polakiem w początkach XXI wieku?" - 2006).

Tym razem problem i temat zupełnie inny. Wszyscy wiemy, jak pięknym i cennym uczuciem jest przyjaźń i jak ważny w życiu jest przyjaciel. Taki, z którym można się podzielić zarówno radością , jak i kłopotem, który pomoże i doradzi. Ale przecież nie tylko realne osoby mogą być naszymi przyjaciółmi. Mogą być nimi również bohaterowie naszych ulubionych książek. Powołani do życia talentem autora, wzbudzają naszą ciekawość, podziw, uznanie. Często chcielibyśmy im towarzyszyć, pomagać, naśladować ich. Przejmujemy się ich losem i często mamy wręcz żal do autora, że tak surowo się z nimi obchodzi. A więc można powiedzieć, że:

"Mój przyjaciel mieszka w książce".

Pomyślcie, zastanówcie się i napiszcie: kim jest Wasz przyjaciel lub przyjaciółka, w jakiej książce mieszka, kto jest autorem tej książki? Dlaczego właśnie ta postać jest Wam tak bliska, że się z nią zaprzyjaźniliście? Bardzo jesteśmy ciekawi Waszych odpowiedzi. Najciekawsze, samodzielne prace nagrodzimy - tak jak w poprzednich latach - wartościowymi książkami i dyplomami.

  • Objętość prac - do 2 stron formatu A4 (ważna jest treść, a nie długość).
  • Termin składania prac - do końca grudnia 2006 roku.

Jury oceniać będzie prace w poszczególnych grupach wiekowych. Prace konkursowe wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową, można przesyłać pod następujący adres:

VI Poznańskie Spotkania Targowe - Książka dla Dzieci i Młodzieży

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Centrum Targowe,

ul. Głogowska 14

60-734 Poznań

z dopiskiem na kopercie: Konkurs "Mój przyjaciel mieszka w książce".

VI Poznańskie Spotkania Targowe - Książka dla Dzieci i Młodzieży - nad którymi honorowy patronat objęła Małżonka Prezydenta RP Pani dr Maria Kaczyńska - odbywać się będą w dniach 16- 18 lutego 2007 r. na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wtedy też ogłoszone zostaną wyniki konkursu.

Zapraszamy do odwiedzenia Targów!

Wyniki znajdą się również na naszej stronie internetowej - http://www.targiksiazki.pl/

Współorganizatorem konkursu jest Instytut Książki.

Konkurs odbywa się pod patronatem Radia Merkury.

Zobacz www.targiksiazki.pl