foto

Koncert z cyklu Muzyka w dawnej Wielkopolsce

2010-10-25 ( poniedziałek )
19:00
Waga Miejska , Stary Rynek 2, Poznań

Fragmenty muzyki ze sztuki "Mieszczanin szlachcicem" z tekstem Jean-Baptistte Moliere'a i muzyką Jean-Baptistte Lully'ego

"Dwaj wielcy Baptyści" - tak mówiono o spółce autorskiej Moliere-Lully. Twórczość obu artystów, choć przejawiała się w różnych dziedzinach sztuki ma dla kultury europejskiej znaczenie niezwykle ważne. W związku z dużym zainteresowaniem jakim cieszył się wcześniejszy koncert z muzyką Lully'ego do sztuki Moliere'a "Le Bourgeois Gentilhomme" (LWV 43) orkiestra zdecydowała się zaprezentować ten repertuar jeszcze raz - w myśl zasadzie, że najbardziej lubimy te piosenki, które już znamy.

Wykonawcy: Maria Jaskulska, Bartosz Rajpold, Łukasz Wilda, Maciej Straburzyński, Patryk Rymanowski oraz orkiestra barokowa Accademia dell'Arcadia pod dyrekcją Bartłomieja Stankowiaka.

Accademia dell'Arcadia to poznańska orkiestra barokowa, która upowszechnia kulturę muzyczną XVII i XVIII wieku. Orkiestra działa nieprzerwanie od 2001 roku i ma na swoim koncie liczne koncerty oraz bogatą dyskografię.
Podstawowym założeniem orkiestry jest prezentowanie muzyki dawnej w szerokiej perspektywie obrzędowości, obyczajowości, teatru i historii. Koncerty mają być nie tylko przeżyciem estetycznym, ale nieść ze sobą przekaz o przeszłości.

Wstęp wolny.

Zobacz www.accademiadellarcadia.pl