grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Będą nowe regulaminy parkowe

Radny Łukasz Kapustka zwrócił w interpelacji uwagę na brak regulaminu parkowego dla parku na osiedlu Orła Białego na Ratajach, który funkcjonuje od 2018 roku. Poprosił o przygotowanie i przedłożenie do uchwalenia regulaminu parkowego dla tego parku.

Poznański park miejski z ławeczką parkową w okresie letnim - grafika artykułu
Park miejski w Poznaniu, fot. ZZM

Park został urządzony dzięki środkom Rady Osiedla Żegrze, pozyskanych w ramach grantu osiedlowego oraz Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Radny zwrocił uwagę, że park, chociaż jest wykorzystywany przez mieszkańców, nie doczekał się przygotowania i uchwalenia regulaminu parkowego. Radny poprosił o przygotowanie takiego regulaminu i zwrócił uwagę na konieczność umieszczenia w jego treści zapisu zezwalającego na ograniczony ruch samochodowy ("Dozwolony ruch samochodów dojeżdżających do budynku mieszkalnego"). Taki zapis umożliwi mieszkańcom dojazd do jedynego domu zlokalizowanego na terenie parku na os. Orła Białego.

Na interpelację radnego odpowiedział zastępca prezydenta Jędrzej Solarski, który wyjaśnił, że obecnie trwają prace nad wypracowaniem nowych, uniwersalnych regulaminów parków i zieleńców. Nowe przepisy z jednej strony mają być uniwersalne, z drugiej zaś dostosowane do specyfiki poszczególnych lokalizacji. Wiceprezydent zapewnił, że niezwłocznie po zakończeniu prac nad regulaminami oraz ich uchwaleniu przez Radę Miasta Poznania, zostaną one zamieszczone we właściwych lokalizacjach.

oprac. red.

Zobacz więcej: