grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Miejsce dla organizacji pozarządowej

Radny Krzysztof Rosenkiewicz interpeluje w sprawie lokalu dla Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio.

Radny Krzysztof Rosenkiewicz interpeluje w sprawie lokalu dla Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio - grafika artykułu
Radny Krzysztof Rosenkiewicz interpeluje w sprawie lokalu dla Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio

W tym roku Fundacja Redemptoris Missio otrzymała tytuł "Zasłużony dla Miasta Poznania". Organizacja prowadzi działalność humanitarną w ponad 50 krajach świata, powstała z inicjatywy osób związanych z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu.

Obecnie Fundacja prowadzi działalność w dwóch wynajmowanych siedzibach (biuro i centrum wolontariatu z magazynem) na obrzeżach Poznania, odległych od siebie o kilka kilometrów. W pomieszczeniach centrum wolontariatu stale przebywa około 12 osób, nie ma tam okien, lokal jest trudny do ogrzania, odległy o prawie kilometr od najbliższego przystanku komunikacji publicznej.

Krzysztof Rosenkiewicz pyta jakimi lokalami dedykowanymi działalności publicznej dysponuje Miasto, biorąc pod uwagą powierzchnię lokalu ok. 100 m2, dostęp do pomieszczenia magazynowego, dobry dostęp do komunikacji miejskiej, a także możliwość dogodnego dojścia pieszo. Pyta również czy w lokalu przy ul. Głogowskiej, o powierzchni 99 m2. (wskazywanej w odpowiedzi na interpelację z 2019 r.) - jest aktualnie wolny i spełnia wskazane przez radnego kryteria.

W odpowiedzi na interpelację Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych informuje, że aktualna oferta wolnych lokali użytkowych znajduje się na stronach internetowych Spółki: zkzl.poznan.pl (zakładka: Lokale użytkowe) oraz aukcjelokali.pl. Oferta zamieszczana na tych witrynach jest na bieżąco aktualizowana. Obejmuje ona lokale z przeznaczeniem na działalność handlowo-usługową, biurową, czy magazynową. Znajdują się tam ponadto informacje dotyczące procedury najmu nieruchomości pozostających w zasobie Spółki, przybliżające sposób nabycia tytułu prawnego do danych lokali. W przypadku chęci omówienia indywidualnej oferty na potrzeby przedmiotowej Fundacji, Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zachęca do kontaktu i umówienia osobistego spotkania z Członkiem Zarządu, Michałem Prymasem.

Jednocześnie ZKZL wyjaśnia, że lokal położony przy ul. Głogowskiej (wskazany w interpelacji radnego K. Rosenkiewicza) został wynajęty na cele handlowo-usługowe w kwietniu 2021 r. Obecnie obowiązująca stawka wynosi 30,06 zł netto/m2.

oprac. red.