grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Na pomoc pogorzelcom z os. Kopernika

W piątek 12 lutego, w bloku na os. Kopernika wybuchł pożar w wyniku, którego spłonęło kilka mieszkań, a ich lokatorzy znaleźli się w dramatycznej sytuacji. W pomoc dla pogorzelców zaangażowali się radni Tomasz Stachowiak i Krzysztof Rosenkiewicz.

Pożar na os. Kopernika (fot. oficjalna zbiórka na zrzutka.pl) - grafika artykułu
Pożar na os. Kopernika (fot. oficjalna zbiórka na zrzutka.pl)

Pożar objął sześć mieszkań, w akcji gaśniczej uczestniczyło osiem zastępów straży pożarnej. Mieszkania Mieszkania dokoła mają nadpalone ściany, wybrzuszone podłogi, popękane okna, są zalane. W wyniku tego zdarzenia ewakuowanych zostało 25 osób, z czego dwie trafiły do szpitala. Lokatorzy potrzebują pomocy i wsparcia, aby mogli wyremontować swoje mieszkania, a także żyć normalnie w teraz, kiedy nie mogą wrócić do spalonych mieszkań.

W akcję pomocy zaangażowali się poznańscy radni Tomasz Stachowiak i Krzysztof Rosenkiewicz, który jest mieszkańcem tego bloku, na szczęście jego mieszkanie nie ucierpiało. Radni rozpoczęli działania, aby pomóc mieszkańcom, w zbiórkę pieniędzy włączyła się Młodzieżowa Rada Miasta Poznania, instytucje miejskie, parafia. Radni, mieszkańcy tej dzielnicy, podkreślali, że działają jako sąsiedzi pomagający swoim sąsiadom.

oprac. red.