grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Park (ing) day Poznań

Szósta edycja ulicznego święta, podczas którego śródmiejskie parkingi zmienią się w kawiarnie, czytelnie, zielone ogródki, kino czy sale koncertowe - odbędzie się 15 września. W całym mieście kilkadziesiąt knajpek, kawiarni, cukierni włączy się w wspólne świętowanie. Przed witrynami wystawią stoliki, krzesła i doniczki z zielenią̨.

Ubiegłoroczny Park (ing) day Poznań, ul. Za Bramką, fot. M. Malinowski - grafika artykułu
Ubiegłoroczny Park (ing) day Poznań, ul. Za Bramką, fot. M. Malinowski

Tradycją już stało się zejście na finał do miejskich podziemi. W tym roku na poziomie -3 parkingu pod placem Wolności - film i koncerty. Do obejrzenia "Urodzeni mordercy" Olivera Stone'a, na podstawie scenariusza Quentina Tarantino. Do posłuchania wyjątkowe aranżacje Maanamu podczas muzycznego performansu Grzegorza Krzyśko "Plac zabaw" - miłosnej historii opowiedzianej piosenkami Kory. Występ jest jednocześnie hołdem złożonym największej ikonie polskiej muzyki rockowej. Grzegorz Krzyśko tworzy wraz z Pawłem Zimmermanem elektroniczny duet GRETA, którego debiutancki album wybrzmi sobotniej nocy w podziemiach parkingu.

Akcja odbywa się w ramach organizowanego przez Miasto Poznań Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Inicjatorem akcji jest Festiwal Malta. Partnerem wydarzenia jest Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu. Wydarzenie sfinansowano ze środków Miasta Poznania. Patroni medialni: Wyborcza.pl Poznań, portal kulturapoznan.pl, Radio Afera.

oprac. red.