Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Uratować plac zabaw na Mickiewicza

Społecznicy z Jeżyc uruchomili petycję, w której apelują do miasta o odkupienie działki w śródmieściu i zachowanie na niej placu zabaw wśród zieleni.

Fot. materiały organizatorów
Fot. materiały organizatorów

Chodzi plac przy ul. Mickiewicza 32, między willami a hotelem Mercure. Kiedyś korzystały z niego dzieci uczęszczające do publicznego przedszkola nr 77 "Koraliki", obecnie jest opuszczony i zniszczony.

Działka na której znajduje się opuszczony plac zabaw jest własnością prywatną, wystawioną na sprzedaż. Autorzy petycji apelują do władz Poznania, aby zwróciły się do właścicieli z propozycją wykupu fragmentu terenu, tak by zachować rekreacyjny charakter tej przestrzeni i 12 rosnących tam topoli. Do podpisania petycji zachęca m.in. Paweł Głogowski - członek Zarządu Osiedla Jeżyce.

Jeżyce od lat cierpią na brak ogólnodostępnych przestrzeni do zabawy dla dzieci, a ten teren - jak podkreślają autorzy petycji - mógłby służyć nie tylko jako plac zabaw, ale również np. jako ogród społeczny, miejsce spotkań i integracji mieszkańców.

W niedzielę 16 czerwca na placu zabaw odbędzie się piknik (godz. 14), poprzedzony wspólnym sprzątaniem miejsca (godz. 12). Podczas pikniku z ciastami i lemoniadami będzie można również podpisać petycję.

oprac. red.

Zobacz także: