grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Zbudują wieżę widokowa na Szachtach

Do końca listopada na terenie Glinianek-Szacht stanie 22-metrowa wieża widokowa. To będzie kolejna atrakcja tego terenu, który od kilku lat jest zagospodarowywany. Projekt został wybrany w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

fot. Toya Design - grafika artykułu
fot. Toya Design

Projekt budowy wieży widokowej na poznańskim Świerczewie, z której rozpościerać się  będzie widok na panoramę Poznania, Lubonia i pobliskie glinianki, został wybrany do realizacji w ramach głosowania mieszkańców w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2016 i uzyskał wówczas prawie 3,5 tys. głosów.

Udało się w końcu wybrać wykonawcę tej konstrukcji.Wieżę w południowej części miasta, w dolinie Strumienia Junikowskiego, zbuduje spółka Mosty Poznań, wybrana w przetargu rozpisanym przez Zarząd Zieleni Miejskiej. Zakończony przetarg był trzecim, jaki ogłoszono na wykonawcę tej inwestycji. Poprzednie nie przyniosły rezultatu.

- Wybrana oferta spełniła wszystkie warunki zawarte w specyfikacji, jest ofertą najkorzystniejszą oraz uzyskała najwyższą̨ ilość́ punktów - informuje Tomasz Lisiecki, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Poznaniu

22-metrową budowlę z tarasem widokowym o powierzchni 14 metrów kwadratowych zaprojektowali architekci z biura projektowego Toya Design. Wieża będzie wyposażona w system monitoringu. Stanie koło cegielni na Fabianowie przy Stawie Glabisia i Rozlanym.

Biuro Prasowe UMP, oprac. jg