grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Radny Zbigniew Czerwiński wystosował interpelację, w której pyta m.in. o kwestie wywieszania w przestrzeni miejskiej flag symbolizujących osoby LGBT podczas tegorocznego Marszu Równości. W odpowiedzi prezydent Poznania podkreśla m.in., że będzie wspierał wszelkie działania i inicjatywy w zakresie wspierania równości i różnorodności oraz przeciwdziałania dyskryminacji, wykluczaniu innych, braku poszanowania różnic.

Czytaj artykuł

Radny Adam Szabelski złożył interpelację w sprawie możliwości budowy wiaduktów nad obwodnicą kolejową w ciągu ul. Umultowskiej i ul. Naramowickiej.

Czytaj artykuł

Funkcjonowanie i przyszłość punktów mikromobilności było tematem interpelacji radnego Tomasza Wierzbickiego.

Czytaj artykuł

Miasto Poznań i Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych ogłosiły nowy programu wsparcia, skierowany do właścicieli lokalnych księgarni i antykwariatów. O szczegółach podczas konferencji prasowej opowiadali m.in. radny Grzegorz Jura - przewodniczący Komisji Kultury i Nauki oraz zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski.

Czytaj artykuł

Ogłoszenie wyników X edycji konkursu na najlepszą okładkę płytową odbyło się 21 czerwca w Galerii Na Dziedzińcu (Stary Browar). Wśród wręczających nagrody był m.in. Grzegorz Jura - przewodniczący Komisji Kultury i Nauki RMP. Organizatorem X edycji konkursu jest Wydawnictwo Miejskie Posnania przy współpracy Starego Browaru.

Czytaj artykuł

Miejska Rada Seniorów nowej kadencji zainaugurowała swoją działalność. Na inauguracyjnym posiedzeniu nowej MRS obecni byli m.in.: przewodniczący Rady Miasta - Grzegorz Ganowicz, prezydent Poznania - Jacek Jaśkowiak i jego zastępca Jędrzej Solarski. W składzie MRS znalazła się także radna miejska Halina Owsianna.

Czytaj artykuł

Od 18 do 29 maja po raz dwunasty odbywać się będą Poznańskie Dni Rodziny. Na konferencji prasowej zapowiadającej wydarzenie obecna była m.in. radna Maria Lisiecka-Pawełczak, przewodnicząca Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia.

Czytaj artykuł

Przyznano nagrody i wyróżnienia w pierwszej edycji konkursu Poznańska Nagroda Fotograficzna organizowanego przez Wydawnictwo Miejskie Posnania - miejską instytucję kultury. Podczas uroczystości Radę Miasta Poznania reprezentował Grzegorz Jura - przewodniczący Komisji Kultury i Nauki.

Czytaj artykuł
Strona 1 2 3 4