grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Karta równych szans

Podczas odbywającego się w Poznaniu Europejskiego Forum Samorządowego, prezydenci i burmistrzowie 16 polskich miast podpisali w Poznaniu Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Aktywne działania na rzecz przyjęcia tego dokumentu przez Poznań, czyniła od kilku lat radna Marta Mazurek.

Interpelacja w sprawie biletomatu

Radny Łukasz Kapustka zwrócił się z prośbą i zainstalowanie w przyszłym roku biletomatu na przystanku tramwajowym zlokalizowanym przy II Oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy ul. Starołęckiej.

Bez wzajemności

Wiosną 1934 roku prezydentowi Poznania Cyrylowi Ratajskiemu przyszło się zmierzyć z poważnymi problemami natury protokolarno-wizerunkowej. Wynikały one z (nie)chcianej wizyty ostatniego niemieckiego nadburmistrza - Ernsta Wilmsa.

Bernardyny w stronę rewitalizacji

Rada Osiedla Stare Miasto przyjęła uchwałę pozytywnie opiniującą projekt doraźnej rewitalizacji placu Bernardyńskiego, przygotowany przez Urząd Miasta. - Liczymy, że po wielu latach uda się zrewaloryzować i zrewitalizować plac Bernardyński, bo już najwyższy czas na to  - mówi Andrzej Rataj, radny miejski i przewodniczący RO Stare Miasto.

Dochody i koszty

Radna Klaudia Strzelecka zwróciła się z zapytaniem o dochody z najmu w 2021 roku Stadionu Miejskiego oraz kosztów najmu części stadionu na rzecz miejskiego punktu szczepień.

Powstanie Wielkopolskie świętem państwowym

Sejm jednogłośnie uchwalił ustawę o ustanowieniu 27 grudnia świętem państwowym - Narodowym Dniem Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Przypomnijmy, że w lipcu tego roku Rada Miasta Poznania również jednogłośne przyjęła stanowisko popierające takie podniesienie rangi Powstania Wielkopolskiego.

"Trzymaj ciepło"

Coroczna akcja bezpłatnych badan kamerą termowizyjną "Trzymaj ciepło" prowadzona jest w Poznaniu od 2009 roku. O szczegóły tej akcji zapytał w interpelacji radny Andrzej Rataj.

Poznańskie Zoo a międzynarodowe stowarzyszenia

Radny Michał Grześ pyta w interpelacji o przyszłość poznańskiego Ogrodu Zoologicznego w związku z informacjami o utracie stałego członkostwa w Europejskim Stowarzyszeniu Ogrodów Zoologicznych i Akwariów oraz utracie członkostwa w Światowym Stowarzyszeniu Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. Miasto uspokaja.

Śluby cywilne w Bibliotece Raczyńskich?

Radna Klaudia Strzelecka zwróciła się z interpelacją ws. ustawienia przy Wadze Miejskiej ekranu pokazującego przebieg zawieranych tam ślubów. Jak się okazuje, możliwości instalacji telebimu nie ma, bo Waga znajduje się na terenie Parku Kulturowego Stare Miasto. Z odpowiedzi na interpelację wynika jednak, że od 2022 roku śluby nie będą odbywały się w Wadze Miejskiej, a w innym miejscu - prawdopodobnie w Bibliotece Raczyńskich.

Wycinki i nasadzenia

Radna Klaudia Strzelecka zwróciła się w interpelacji z pytaniem o ilość drzew wyciętych i nasadzonych w Poznaniu, w latach 2019-2021.

Pierścień wielkiego miasta

Fundacja Rozwoju Miasta Poznania zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Debat Poznańskich. Tym razem debata nosi tytuł "Pierścień wielkiego miasta - procesy urbanizacyjne w aglomeracji poznańskiej", a wśród uczestników m.in. radny Łukasz Mikuła, urbanista, przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji RMP. Debata odbędzie się 23 września, początek o godz. 17 i będzie transmitowana online.

Andrzej Szozda i "Miasto żywe"

Na dziedzińcu Urzędu Miasta można już oglądać wystawę wybranych zdjęć Andrzeja Szozdy, zmarłego sześć lat temu fotografa i fotoreportera, który przez 40 lat uwieczniał w obiektywie najważniejsze wydarzenia w Poznaniu, oficjalne i te nieoficjalne. W otwarciu wystawy udział wziął przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz.

Strona 1 2 96