grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

"Tramwajem" po Warcie

Jakim zainteresowaniem cieszy się tramwaj wodny pływający po Warcie i jaka jest przyszłość tej oferty. Tego można dowiedzieć się z odpowiedzi udzielonych na interpelację radnego Andrzeja Rataja.

"Fest księgarnia" - fest wydarzenie

Wydawnictwo Miejskie Posnania kontynuuje projekt wsparcia niezależnych księgarni w nowej formule. Do 30 września trwa otwarty nabór na wydarzenia kulturalne dla dzieci i dorosłych promujące książki i pasje czytelnicze. Patronat honorowy nad projektem objął przewodniczącego Komisji Kultury i Nauki Rady Miasta - Grzegorz Jura.

Sytuacja w parku Szelągowskim

Radna Monika Danelska wystosowała interpelację dotyczącą bezpieczeństwa oraz uporządkowania terenu w parku Szelągowskim.

Działania w sprawie parku na Łacinie

W Urzędzie Miasta odbyło się robocze spotkanie na temat przyszłej budowy parku na Łacinie. Wzięli w nim udział m.in. radni Sara Szynkowska vel Sęk i Marek Sternalski.

Więcej światła

Do końca stycznia przyszłego roku w dwudziestu czterech lokalizacjach na terenie Poznania zamontowane zostanie dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych. Łącznie takich przejść będzie już ponad 80. O bezpieczeństwie na przejściach dla pieszych mówili podczas konferencji prasowej wiceprezydent Mariusz Wiśniewski i radna Maria Lisiecka-Pawełczak.

Fontanna na Zielonych Ogródkach

Radny Andrzej Rataj złożył interpelację ws. skweru Zielone Ogródki. Przypomniał, że od dłuższego czasu nie działa fontanna na skwerze, co jest problemem dla okolicznych mieszkańców, rodziców z dziećmi i seniorów, dla których miejsce to jest azylem zieleni w gęsto zurbanizowanej okolicy. W odpowiedzi czytamy, że uruchomienie fontanny możliwe będzie po wykonaniu prac modernizacyjnych.

Ile kosztuje oznakowanie poziome?

Radny Andrzej Rataj zapytał w interpelacji o koszty i jakość wykonania oznakowania poziomego tras rowerowych. Stwierdził, że użytkownicy zgłaszają problemy dotyczące jakości wykonania znaków poziomych na drogach.

Ws. skweru M. Kwiatkowskiego

Radny Łukasz Kapustka przypomniał w swojej interpelacji o problemie dotyczącym zaagospodarowania skweru im. Milana Kwiatkowskiego na os. Piastowskim przy rondzie Rataje. Radny pyta w interpelacji m.in. o to, jaka jednostka przejęła opiekę nad skwerem i czy przygotowano uchwały zmieniające jego granice.

Ulica Nowe Kotowo

Radny Krzysztof Rosenkiewicz złożył interpelację ws. budowy ulicy Nowe Kotowo. Pyta w niej o perspektywę budowy tej ulicy, a także możliwość partycypacji w inwestycji drogowej podmiotów prywatnych, czyli przedsiębiorstw, które budują w tej części miasta magazyny wielkopowierzchniowe lub osiedla mieszkaniowe.

Ile rowerów na trasie?

Radny Andrzej Rataj zapytał w interpelacji o natężenie ruchu rowerowego na trasie Radial 6 prowadzącej z Osiedla Strzeszyn do Osiedla Antoninek-Zieliniec-Kobylepole.  Radny chce także wiedzieć, jakie są perspektywy rozwoju ruchu rowerowego na tej trasie w kolejnych latach.

Interpelacja i zapytanie

Radny Krzysztof Rosenkiewicz kontynuuje temat umieszczania banerów reklamowych na terenie objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla obszaru "Grunwald część D". W czerwcu radny złożył w tej sprawie interpelację. W lipcu zapytanie.

Pytanie o reklamę

Radny Marek Sternalski złożył interpelację w sprawie umieszczenia reklamy na budynku - jej legalności oraz zgodności z tzw. uchwała krajobrazową.

Aktywne i wyjątkowe

Rusza kolejna edycja akcji społecznej "Poznanianki", która powstała, aby docenić aktywne i odważne kobiety, działające dla dobra innych. W konferencji prasowej zapowiadającej tegoroczną odsłonę akcji udział wzięli m.in.: radna Maria Lisiecka-Pawełczak - przewodnicząca Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia oraz - przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz.

Strona 1 2 109