grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Zielono-czerwone pasy

Radna Maria Lisiecka-Paweczak proponuje wprowadzenie w Poznaniu wzorem Gdańska specjalne oznaczenia na jezdni w okolicy szkół, aby w ten sposób poprawić bezpieczeństwo uczniów.

Oświetlenie na przystankach PST

Radna Małgorzata Dudzic-Biskupska podejmuje w interpelacji temat oświetlania w nocy nieczynnych na czas remontu przystanków PST oraz w sprawie infrastruktury na przystankach komunikacji zastępczej.

Miasto i OutFilm Festival

Radny Krzysztof Rosenkiewicz złożył zapytanie do Prezydenta Miasta w sprawie współorganizowania przez jednostki Miasta Poznania OutFilm Poznań Festival. Był to przegląd kina queerowego i najpopularniejszych filmów LGBT+ ostatniego sezonu.

Bogdanka I

O aktualną sytuację i przyszłość użytku ekologicznego "Bogdanka I", zapytał w interpelacji radny Andrzej Rataj.

Komunikacja na czas remontu PST

Radna Małgorzata Dudzic-Biskupska wystosowała interpelację w sprawie zmiany trasy, a w szczególności przystanków końcowych linii wjeżdżających z Suchego Lasu i Biedruska do Poznania. Radna poinformowała także na portalu społecznościowym, że zwróciła się o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Komisji Transportu i Polityki Mieszkaniowej w związku z prowadzonymi w mieście remontami.

Opinie w sprawie podręcznika

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zaapelował do poznańskich nauczycieli, aby nie korzystali z podręcznika do HiT (Historii i Teraźniejszości) autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego. My przytaczamy opinie radnych RMP oraz stanowisko Młodzieżowej Rady Miasta Poznania.

Niskie kary za hałas

Radny Andrzej Rataj zapytał w interpelacji o efekty wprowadzenia poznańskiej "uchwały antyhałasowej", która pozwala na karanie lokali gastronomicznych i rozrywkowych zakłócających spokój i ciszę nocną. Z odpowiedzi wynika, że policja i straż miejska wykorzystują uchwałę i nakładają mandaty lub kierują sprawy do sądu. Niestety kary są niezbyt dotkliwe. Sąd nałożył trzy grzywny na łączną kwotę 450 zł.

Szanować drzewa i głos mieszkańców

Zarząd PO w Poznaniu apeluje do władz Miasta m.in. o ochronę drzewostanu na ul. 27 Grudnia i poszanowanie głosu lokalnej społeczności. W konferencji prasowej poznańskiej Platformy Obywatelskiej wzięło udział trzech radnych Miasta Poznania.

Lawenda

Lawenda to roślina kojarzona z Prowansją w południowo-wschodniej Francji. Jest jednak uprawiania w wielu miejscach w Europie, również w Polsce. Z uwagi na jej walory i korzyści radny Andrzej Rataj pyta w interpelacji o nasadzenia lawendy w przestrzeni publicznej Poznania.

Mgławice na upały

Radny Mateusz Rozmiarek skierował interpelację w sprawie dostępu do wody w miejscach publicznych w okresie największych upałów.

Dodatki na inne źródła ciepła

Radny Andrzej Rataj wskazał w interpelacji na potrzebę działań mających na celu przekonanie władz centralnych do wprowadzenia dodatku na inne źródła ciepła, na wzór dodatku węglowego. Zapytał, czy Miasto Poznań podejmie w tej sprawie inicjatywę.

Ile dla OSP?

Radny Krzysztof Rosenkiewicz zwrócił się o informację na temat planów zakupowych z budżetu Miasta dla poszczególnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarne w Poznaniu, w roku 2022.

Strona 1 2 102