m

Transmisje oper z The Metropolitan Opera na żywo

11.10 – 25.04.2015

Wszystkie opery oglądąć będzie można w ramach wielokrotnie nagradzanego cyklu "The Met: Live in HD" (w jakości HD & Dolby Digital Surround). Widzów czeka 10 transmisji, ale zobaczą aż 12 oper. Niektóre z nich po raz pierwszy pojawią się na scenie Met. W 9. sezonie pokazów na żywo transmitowane przedstawienia obejrzą widzowie 65 krajów w ponad 2.000 sal kinowych, teatralnych i filharmonicznych. Dziś, dzięki tym transmisjom, widownia The Metropolitan Opera jest milionowa i stanowi największą widownię teatralną na świecie.

Po raz kolejny Polska będzie miała silną reprezentację w Met. Tenor liryczny Piotr Beczała, którego publiczność całego świata podziwiała ostatnio w "Rusałce" Dvořáka, wystąpi u boku Rosjanki Anny Netrebko w "Jolancie" Czajkowskiego - spektaklu wyreżyserowanym przez Mariusza Trelińskiego, dyrektora artystycznego Teatru Wielkiego-Opery Narodowej (scenografię przygotował stale współpracujący z Trelińskim Boris Kudlička). Przedstawienie to - wraz z "Zamkiem Sinobrodego" Bartóka - jest pierwszą w historii koprodukcją warszawskiej i nowojorskiej sceny. Operami zadyryguje Valery Gergiev, szef Teatru Maryjskiego w Petersburgu.

Znów pojawi się w orkiestronie i na dużym ekranie James Levine, dyrektor muzyczny Met. Zadyryguje monumentalnymi "Śpiewakami norymberskimi" Wagnera i komediowym "Weselem Figara" Mozarta (z Ildarem Abdrazakovem w roli sprytnego Figara).

Bilty - 50 zł. normalne, 40 zł. ulgowe.

Program transmisji

Bilety dostępne w: