Koncert z piosenkami ze spektaklu "Kombinat"

28 czerwca 2021 roku na placu Adama Mickiewicza, z okazji 65. rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956, Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza na wyjątkowy koncert z piosenkami ze spektaklu muzycznego "Kombinat" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.

Na szarym, ciemny napis Kombinat - grafika artykułu
Plakat "Kombinat"

Wystąpią: Barbara Melzer, Marcin Januszkiewicz, Maciej Zaruski, Mateusz Feliński, Patryk Kośnicki, Jarosław Patycki, Bartosz Sołtysiak, Joanna Rybka, Magdalena Szcześniewska, Anna Federowicz, zespół wokalny oraz czteroosobowy band.  W repertuarze znajdą się takie hity jak m.in.: "Telefony", "Będzie plan", "Znak", "Tak, tak to ja", "Nieustanne tango", "Biała flaga", "Moja krew" oraz tytułowy "Kombinat". Koncert potrwa ok. 30 minut.

Przedstawienie "Kombinat" pokazuje przyszłość. Futurystyczną, surrealistyczną i pełną metafor. Powstał z inspiracji tekstami Kafki, Orwella i Huxleya, a za punkt wyjścia przyjął muzykę i teksty Obywatela GC i Republiki. To będzie przedstawienie, jakiego w Teatrze Muzycznym jeszcze nie było! Ta historia dzieje się każdego dnia.

Przyjdź. Ta opowieść jest o nas wszystkich. Tych z przeszłości, z przyszłości i z chwili obecnej. To historia o walce jednostki z systemem, o wadze jej głosu i poszukiwaniu prawdy - czymkolwiek by nie była... To komentarz rzeczywistości, przestroga i szansa.

Możesz tę przestrogę zignorować. Nic się wtedy nie zmieni. Posady znanego Ci świata ani drgną. Będziesz nadal istniał. Krok za krokiem, dzień za dniem. Ty, a nad Tobą oni. Cicho, spokojnie, bezpiecznie. Znasz ten stan ducha, umysłu, ciała. Niby Twój, ale jakby... poza Tobą? Cisza dziwnie wygłusza, spokój obezwładnia, a bezpieczeństwo pozbawia sprawczości. Przyparty do muru uznasz, że gdzieś w głębi, zawsze wydawało Ci się to obce, ale tak naprawdę nigdy się nad tym nie zastanawiałeś, no bo dlaczego miałbyś? Skoro zawsze tak było, to znaczy, że tak jest dobrze. Tak musi być.

A co jeśli może być inaczej? Zatrzymaj się. Poczuj tę przestrogę, jej ciężar, chłód... Zastanów się. Wiesz, kim jesteś? Kim są oni? Wiesz, kto pozwolił im dojść do władzy? Kogo oni reprezentują i dlaczego decydują o Twoim życiu? Czy ono tak naprawdę jest Twoje? Czy Ty jesteś swój?

Współorganizatorem koncertu jest Instytut Pamięci Narodowej.