Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Pół wieku AKS

Akademicki Klub Seniora w Poznaniu, czy jak kto woli Bractwo spod znaku Grzyba, świętuje swoje 50-lecie.

Klub powstał w 1963 roku i zrzesza absolwentów wyższych uczelni Poznania, aktywnych członków organizacji studenckich działających w latach 60 i 70 ubiegłego wieku. Młodzi wówczas magistrowie i inżynierowie dla przekory, założony wtedy Klub nazwali Klubem Seniora i tak już zostało. Klub, jedyny taki w Polsce, obchodzi Jubileusz 50-lecia działalności.

Uroczystości Jubileuszowe rozpoczną się w sobotę 19 października 2013 r. i będą odbywały się przez cały dzień. Tego dnia zainaugurowany zostanie I Senioralny Rok Akademicki a liczne imprezy jak bal karnawałowy, święcenie potraw, majówka, wyjście do teatru, wycieczka wakacyjna, zaduszki, czy gwiazdka będą organizowane przez cały 2014 rok.

Inauguracja Senioralnego Roku Akademickiego odbędzie się w godzinach południowych w Auli Uniwersytetu Ekonomicznego przy udziale licznie zebranych seniorów i zacnych gości. Samą inaugurację poprzedzi dziękczynna, koncelebrowana, odprawiana przez ks. biskupa Zdzisława Fortuniaka, msza św. w kościele św. Wojciecha. Po niej otwarcie wystawy na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego, prezentującej dorobek 50-letniej działalności AKS. Po inauguracji będzie z kolei coś dla ciała czyli wspólny obiad w studenckiej stołówce.

Bardzo atrakcyjnie zapowiada się sobotni wieczór. Artystyczny program wspomnieniowy przygotowują artyści znakomitego w latach 60 i 70 ubiegłego wieku , Studenckiego Teatru NURT. Swój występ zapowiedzieli m.in.: Anna Kareńska, Bogdana Zagórska, Zdzisława Sośnicka, Mirosława Kowalak, SAWA Orlewicz, Barbara Lemierz, Zygfryd Klaus, Jerzy Garniewicz. Całość reżyserują i przygotowują prof. Wacław Strykowski i Janusz Muraszko. Scenografię przygotowuje Rafał Jasionowicz. Po występie rozpocznie się Senioralny Wieczór Towarzyski a do tańca będą przygrywały dwie znakomite poznańskie orkiestry, które towarzyszyły Klubowi na wielu słynnych Balach Seniora, jak Orkiestra Zbigniewa Pawlaka i Dixie Company.

Zainteresowani tym niecodziennym wydarzeniem winni zgłaszać się do Sekretariatu Jubileuszu AKS, tel. 61 856 90 72, osoba do kontaktu: Michał Walenciak.