Nowy park na Grunwaldzie
Rejon ulic Grunwaldzka, Sowińskiego, Słoneczna, Palacza na terenie osiedla Grunwald Południe to teren intensywnej zabudowy nowymi blokami wielorodzinnymi. Kilka lat temu powstało tam też nowe miejskie przedszkole.
Teraz na zlecenie miasta na wolnej działce przy ul. Sowińskiego powstaje tam Park Heweliusza. Do tej pory ta miejska działka po dawnej "Gospodzie Targowej" nie była zagospodarowana, rosły na niej samosiejki i inne zarośla.
Prace nad budową parku są już mocno zaawansowane. - To modelowa realizacja planu zagospodarowania przestrzennego z prawidłowo zaplanowaną zabudową wielorodzinną - pisze Maciej Wudarski, zastępca prezydenta, na swoim oficjalnym koncie na Facebooku. - W centralnie położonym Parku Heweliusza udało się zachować wiele starych drzew, nasadzane są nowe, powstają alejki, oświetlenie, miejsca zabaw dla najmłodszych i rekreacji dla dorosłych - dodaje.
Zakończenie budowy planowane jest w lecie tego roku.
oprac. (jg)
Odwiedź także
Zobacz również
Ulice i chodniki na Osiedlu Szczepankowo-Spławie-Krzesinki
Jak zarządzać zabytkowymi fortami?
Pyrkon - poznańska marka