-SESJA- Poznań pomoże w renowacji grobów powstańców w Warszawie

Rada Miasta poparła projekt dzięki któremu prezydent będzie mógł wesprzeć renowację grobów powstańców wielkopolskich w Warszawie. Z takim postulatem wystąpiło środowisko poznaniaków mieszkających w stolicy.

fot. Poznan.pl - grafika artykułu
fot. Poznan.pl

Na warszawskim cmentarzu na Powązkach znajduje się kwatera powstańców wielkopolskich i śląskich. Kilka miesięcy temu grupa poznaniaków mieszkających w stolicy wystąpiła z inicjatywą zbiórki publicznej na renowację tej od lat zaniedbanej części cmentarza.  - Zbieramy na renowację kwatery powstańców wielkopolskich i śląskich na Powązkach wojskowych w Warszawie. Nie robił tego nikt od kilkudziesięciu lat. Mamy dokładny plan renowacji, uzgodnionego konserwatora i zgodę cmentarza. Jedyne, czego potrzebujemy, to finanse - pisali ogłaszając zbiórkę.

Rada Miasta Poznania poparła projekt uchwały zgłoszony przez klub Prawo i Sprawiedliwość by wesprzeć ten pomysł. W przyjętej uchwale zobowiązano prezydenta miasta do przygotowania  lanu wsparcia renowacji kwatery powstańców wielkopolskich i śląskich na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.

Pierwotnie miała to być darowizna konkretnej kwoty na ten cel, ostatecznie jednak zdecydowano się powierzyć weryfikację potrzeb związanych z planowaną renowacją przez urzędników i przyjęcia całego planu  działania.

Jan Gładysiak

© Wydawnictwo Miejskie Posnania 2019