Zbudują łącznik ul. Babimojskiej i Smardzewskiej

Jeszcze w tym roku wąska, dostępna tylko dla pieszych, ścieżka gruntowa łącząca ul. Babimojską i Smardzewską zmieni się w wyłożoną betonową kostką brukową drogę osiedlową. Spółka PIM szuka wykonawcy inwestycji.

fot. PIM - grafika artykułu
fot. PIM

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg (szczegóły TUTAJ), który wyłoni wykonawcę robót budowlanych łącznika ul. Babimojskiej i Smardzewskiej

- Celem inwestycji jest stworzenie oznakowanego, bezpiecznego dla wszystkich użytkowników, odcinka  drogi o długości ok. 100 m - tłumaczy spółka w komunikacie. Według opracowanego projektu będzie ona miała 5 m szerokości i nie będzie miała wydzielonych chodników. Ruch pieszych i pojazdów po niej będzie się odbywał na zasadach obowiązujących w strefie zamieszkania.

Wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca m.in. wzmocni podłoże gruntowe i zbuduje nową konstrukcję nawierzchni, a także zagospodaruje zieleń na obszarze objętym inwestycją. Na wykonanie tych robót będzie miał trzy miesiące od podpisania umowy.

Podmioty zainteresowane udziałem w przetargu swoje oferty mogą składać do 7 sierpnia.

PIM, jg